Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek spanyolt vagy...

Szerintetek spanyolt vagy franciát kéne elkezdenem a német mellé?

Figyelt kérdés

Tanulok a suliban Németet és Románt de a románnal nem nagyon tudnék majd mit kezdeni (szüleim szerint). Azt mondták h választhatok h a német mellé spanyolt vagy franciát tanulok. Lehet hogy a spanyol előnyösebb lenne mert h romános vagyok és könnyebb lenne de nekem bejön a francia.

Szerintetek melyiket érné meg jobban?


2012. aug. 1. 20:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
francia
2012. aug. 1. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Spanyol! Vesszen Trianon! :)
2012. aug. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
Franciát csak akkor tanulj ha utána ki akarsz menni Franciaországba mert máshol nem beszélik a spanyol meg könnyebb is és több helyen beszélik szóval szerintem spanyolt tanulj de te tudod:)
2012. aug. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszi!

Ha tudnám... :O

Csak a szüleim azt akarják hogy valamelyiket még a suli mellett kezdjem el. Mert két tannyelvű suliba küldenének majd mindenképp. Anyum nem akar angolt... (nem tudom miért). És hát... fogalmam sincs h mit kezdenék vele! Csak (anyumat idézem) "felháborítóan könnyen és gyorsan tanulok". Még csak 11 vagyok de a szüleim máris terelgetnek h minél jobb középsuliba járjak, még a tanárok is adnak már tippeket...és még csak 11 vagyok.

És nem tudom...nem tudom hogy melyikkel lenne több hasznom.

2012. aug. 1. 21:23
 5/12 anonim ***** válasza:
Először az angol az a legfontosabb,az az a alap utána német mert Európán belül a némettel többre fogsz menni mint egy spanyollal
2012. aug. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

De angolt nem tanulok, a suliban németet tanítanak (és románt is ezért lenne könnyebb a spanyol), és ez a 2 választásom van! Tudod ha anyum hagyná az angolt azt tanulnék! De am a spanyolt/franciát sulink KÍVÜL tanulnám.

Hogy minden tiszta legyen.

2012. aug. 1. 22:01
 7/12 webnyelv ***** válasza:

Szerintem beszélj anyuddal, mert az angol már alap, hogy mindenki beszélje, anélkül nem lehet meglenni a mai világban. Ha van lehetőség több nyelvet tanulni egyszerre és ebből pont az angolt hagyja ki valaki, az nagy butaságot csinál.

Egyébként a francia hasznosabb, mint a spanyol.

2012. aug. 1. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Az angol gyakorlatilag kötelező. A munkaerőpiacon nagyon fontos.

De ha most a francia és a spanyol közül kell választanod, akkor amelyikhez több a kedved. A nyelvtanulásnál nagyon fontos a motiváltság, és a lelkesedés is.

Nekem a német nem ment, kín volt elővenni a könyvet is, viszont spanyolul volt, hogy egyszerre két szintet csináltam a nyelviskolában, annyira akartam haladni.


Mind a kettő hasznos nyelv, a spanyol egyre elterjedtebb és sokan tanulják.

2012. aug. 2. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Az angol ma szóváltásba került deh a suliban 2 nyelvet tanulok (német,román), és ehhez csak 1 nyelv jöhet mert sok lenne egyszerre 4 nyelv nekem...angolra hajlok nagyon mert tom h nagyon fontos, és remélhetőleg annak kezdek neki szeptemberben. Deh még az olaszról is beszéltünk...az az igazság én az összeset tanulnám ha lenne hozzá elég időm. Szóval harcolok az angolért és majd meglátjuk! Köszi! :D
2012. aug. 2. 17:55
 10/12 webnyelv ***** válasza:
100%
Ha van hozzá érzéked és érdekel, tanulhatsz négy nyelvet is egyszerre. Én is gimiben 4 nyelvet tanultam egyszerre, kettőt mert muszáj volt, kettőt meg otthon. :D Emiatt néhány tantárggyal nem foglalkoztam eleget, de mindegy is, mert ha órákig ültem volna a könyv fölött, akkor se tudtam volna többet megérteni, megtanulni azokból a tárgyakból. Akkor már inkább olyat tanultam, ami meg is marad. De nem követendő példa az enyém, a tanulás mellőzése a nemszeretem tárgyakból. De ha van rá energiád, miért ne?
2012. aug. 2. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!