Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » It's all turned around on...

It's all turned around on you. Mi az értelme?

Figyelt kérdés
A "turn around"-ot tudom, az megfordulni, de ezt így együtt nem tudom összerakni.
2012. aug. 1. 21:13
 1/4 anonim válasza:
Szerintem azt jelentheti: minden megváltozott körülötted.
2012. aug. 1. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

nagyon cseles, mert a turn on (turn around on) azt is jelentheti, hogy rátámad, ellene fordul

megnéztem a szövegkörnyezetet - többször végigolvastam, és a szövegkörnyezet alapján jobban tetszik az első hozzászóló megoldása, mint a "minden összeesküdött ellened" - a filmben viszont így fordították:

"minden kifakult benned"

- érdekes

http://www.youtube.com/watch?v=Y0YDDDr7EDc

1:25:40-45 kezdődik a sokat idézett rész

(Someday? Someday my dream will come? One night you will wake up and discover it never happened. It's all turned around on you. It never will. Suddenly you are old. Didn't happen, and it never will, because you were never going to do it anyway. You'll push it into memory and then zone out in your barco lounger, being hypnotized by daytime TV for the rest of your life. Don't you talk to me about murder. All it ever took was a down payment on a Lincoln town car. That girl,you can't even call that girl. What the fuck are you still doing driving a cab?)


üdv

:)

2012. aug. 2. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Wow, 2. honnan tudtad, hogy ebből a filmből van az idézet?


Én nem ismerem a filmet, csak megláttam a neten az idézetet, és megtetszett.


Első, neked is köszönöm!

2012. aug. 2. 04:07
 4/4 anonim ***** válasza:

szeretek a guglin böngészni és kerestem a szövegkörnyezetet

örülök, hogy segíthettem

további szép napot kívánok!

:)

2012. aug. 2. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!