Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tényleg van értelme filmeket...

Tényleg van értelme filmeket eredeti nyelven, feliratosan nézni? Használ valamit?

Figyelt kérdés
2012. júl. 9. 09:32
 1/6 anonim ***** válasza:
ha folyamatosan csinálod, akkor észre sem veszed és megtanulsz egyre több kifejezést az adott nyelvből, plusz a helyes kiejtést. szerintem hasznos.
2012. júl. 9. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Persze, szerintem nagyon hasznos.
2012. júl. 9. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hasznos, csak kitartónak kell lenni, mert először nagy zagyvaléknak tűnik csak. És angol feliratot használj, úgy látod, mit mondanak, segíti a szövegértést, kiejtést, kifejezések beidegződését, stb.
2012. júl. 9. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Van értelme, de a filmek elsősorban nem nyelvtanulásra valók, ez elég nagy tévhit.. Főleg a kiejtésben, a helyes hanglejtés megtanulásában segítenek, persze emellett egy-két kifejezés is rögzül, és a hallás utáni értést fejleszti. Érdemes, már csak azért is, mert sokkal jobban eredeti nyelven a filmek.
2012. júl. 9. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Azért szoktam eredeti nyelven nézni a filmeket, mert így számomra nagyobb az élvezeti értéke. Csak kíváncsi voltam, hogy így tényleg "fejlődök"-e valamennyit. Igaz, nem tekerem folyton vissza, de nagyon szeretem hallgatni a kiejtéseket. :)

2012. júl. 9. 19:40
 6/6 anonim ***** válasza:
rengeteget. én így tanultam meg angolul, most így fejlesztem a spanyolomat. szórakozol, és aktiválódik a passzív szókincsed.
2012. júl. 10. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!