Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Addig megtanuljak még egy...

Addig megtanuljak még egy nyelvet vagy nem szükséges?

Figyelt kérdés
2év múlva megpróbálok vegyészmérnökként Németországban elhelyezkedni.A német nyelv az elég szépen megy, de azon gondolkozom most, hogy vajon nem lesz-e majd kötelező az angol nyelv?Szerintetek kérni fogják?Azt hiszem még menne egy középfok...nagyon megköszönném a segítséget! :))
2012. aug. 8. 21:58
 1/7 anonim ***** válasza:
megvan benned az elhivatottság... :) én úgy gondolom mindenképp! :) és több lehetőséged is lesz majd, akár más országba menni! :) és ha úgy is érzed, hogy menne neked akkor tényleg csak rajtad áll! :) hajrá!
2012. aug. 8. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 webnyelv ***** válasza:
Szerintem mindenképpen érdemes az angolt is tanulnod.
2012. aug. 8. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha Németországba mész, akkor ott nem lesz idegennyelv ismereted.

A helyiek meg ugye ha beszélnek angolul, akkor egyrészt jobban tudják a németet, mint te és mellette még beszélnek idegen nyelven is. Hátrányban leszel velük szemben.


Persze akkor is, ha tudsz angolul, csak akkor kisebb a hátrányod.

2012. aug. 8. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ajh..lassan már belefáradok a tanulásba..:/ De nembaj ez még menni fog :))
2012. aug. 9. 18:54
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom, milyen szinten állsz németből, érdemes (lenne) szakmai németet tanulnod, mégpedig egyre magasabb szinten, főleg ha mérnökként akarsz elhelyezkedni.


Ha ez már megvan, akkor nem szóltam semmit, jöhet az angol.

De csakis szakmai német után!

2012. aug. 9. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
És ha szakmai németet szeretnék tanulni akkor keresnem kell egy csoportot akik ezt tanulják? Ott is szintek vannak? Mennyi idő alatt lehet elsajátítani egy szintet?Nehéz?
2012. aug. 9. 21:23
 7/7 anonim ***** válasza:

Hogy milyen módon tanulod, (csoportosan, továbbképzés keretén belűl, stb.) az már a te döntésed.

Amit már tudsz a szakmádból, azt tanulhatod mindjárt németül.


Tény, hogy nem egyszerű, pl. ha már egy műszaki leírást is láttál németül, akkor tapasztalhattad, hogy milyen kacifántosan tudnak fogalmazni.


Meg értelemszerűen a szakszavak.


Izelítőnek az is elegendő, ha német nyelvű szakirodalmakat olvasol az interneten.

De pl. már előre tájékozódhatsz a cégek honlapján, hogy melyiknek mi a területe, stb.

Sok lehetőséget kínál az internet, ha azt hasznosan alkalmazzák.

Ha érdekel majd a dolog, akkor majd könnyen belerázódsz.

2012. aug. 9. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!