Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Callan módszer? Van, aki így...

Callan módszer? Van, aki így tanult nyelvet? Vélemények?

Figyelt kérdés

2012. aug. 11. 10:53
1 2
 1/12 webnyelv ***** válasza:
Nem rossz, egy-két ilyen órát láttam. Fejleszti a szóbeli készséget.
2012. aug. 11. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 webnyelv ***** válasza:
100%

Ilyenek voltak pl., hogy a tanár feltesz egy kérdést, hosszabb mondatot, és arra válaszolni kell - lényegében úgy kell válaszolni, hogy az egész mondatot megismétled E/1-ben, és mindent átalakítasz hozzá a mondatban, amit csak kell.

Pl. Are you always frightened when a big snake attacks you in the street?

Válaszolva rá: No, I am never frightened when a big snake attacks me in the street.


Olyan volt még pl., hogy egy adott szónak a jelentéseit elmondták angolul, pl. a charge szó öt jelentését.

2012. aug. 11. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
utolsó: te hova jártál? Én az ILC iskolát néztem. Akkor összességében jónak érezted, tehát javított a szóbeli készségeden? Mert én középhaladó szinten vagyok, nyelvtanilag talán kicsit jobb, de szóban kb. a negyedét sem tudom kinyögni, mint amit írásban le tudok írni.
2012. aug. 11. 13:31
 4/12 webnyelv ***** válasza:
100%

Én csak mint nyelvtanár néztem meg néhány ilyen órát. :)

A szóbeli készségnek szerintem kifejezetten jót tesz.

(Nem tudom, ez reklámnak számít-e, az Oxford nyelviskolában néztem ezt meg, de szerintem kb. minden nyelviskolában nagyjából ugyanolyan.)

2012. aug. 11. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Dragonona1 ***** válasza:
100%
Én is Callan módszerrel tanultam az angolt egy nyáron át az Oxford nyelviskolában és aztán sikeres nyelvvizsgát tettem. Szerintem amúgy inkább kezdőknek előnyös, hiszen az angol nyelvet is úgy próbálja oktatni, ahogy anno az ember gyermekkorában saját anyanyelvét megtanulta. Mindenképpen hasznos volt.
2012. aug. 12. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 nology válasza:
100%
Hát nem csak kezdőknek ajánlott. Nagyon sok szó szószerkezet van benne ami igencsak átnyúlik a haladó szintre a vége felé.
2014. márc. 26. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Én most voltam egy demo órán.


Elsőre úgy éreztem, hogy gagyi. De aztán azt vettem észre, hogy egyfolytában angolul beszélek, néha gondolkozom utána.


(passzív középfokú tudásom van)


Ami nekem hiányzik, hogy nem nagyon javítanak ki, nem tudom, hogy most jól mondtam-e vagy sem. Ami még jó, hogy váltakoznak a tanárok, különböző stílusokat, akkcentusokat lehet érzékelni, tapasztalni.

2016. jan. 25. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
Ez a módszer csak angolban van, vagy lehet németet is tanulni így?
2016. febr. 11. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nekem nem jön be.

Amikor odamentem (közép-haladó tudással) jobban ment.

Most 1 hónap járás után úgy érzem visszafejlődtem, gátlásosabb lettem. Nem fekszik a módszer.


Kezdőknek lehet, hogy jó.


Csoportban vagyok, miután kinyögtem egy mondatot, nincs időm, lehetőségem begyakorolni, mégegyszer elmondani, átgondolni, kicsit memorizálni. Elnyökügüm a mondatot, de lenne igényem, hogy utána elmondjam rendesen folyamatában.


Erre a csoprotban nincs lehetőség.

2016. febr. 29. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 miniani válasza:
Szerintem nagyon jó módszer. Én munkahelyen jártam ilyen órára sok más kollégámmal együtt.Én már passzívan valamilyen szintem tudtam, de nem mertem megszólalni. Ez sokat segített többünknek. Volt olyan, aki elölről kezdte, és az a jó benne, hogy rögtön az elején angolul kell már beszélni. Amire esetleg nem olyan jó, hogy nyelvtant inkább elsajátítod, de nem érted meg, hogy miért úgy kell mondani (ha éppen elkezdenél ezen gondolkodni)
2016. júl. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!