Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tudok bő 6 hónap alatt...

Hogyan tudok bő 6 hónap alatt eljutni orosz középfokra? Minden tanácsra, ötletre kíváncsi vagyok! Még csak 2 hónapja tanulom.

Figyelt kérdés
2012. aug. 13. 18:34
 1/10 anonim ***** válasza:
58%
Sehogy. Vagy menj ki Oroszországba segédmunkásnak. (persze ororsz anyanyelvűek közé)
2012. aug. 13. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
73%
Vegyél Point oktatócsomagot könyvesboltban, vagy netről!
2012. aug. 13. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Neten sok anyag van. Olvasgass, tanuld a nyelvtant és a szavakat (ezeket szövegekből is könnyen megjegyzed), nézz oroszul filmeket, orosz felirattal.
2012. aug. 15. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
hidd el nem éri meg kapkodni. a nyelvvizsgám előtt két héten át órákon át magoltam a szavakat, amiket azóta (3 hónap alatt) félig elfelejtettem.
2012. aug. 15. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"Vegyél Point oktatócsomagot könyvesboltban, vagy netről!"


Tudsz jó netes oldalt ajánlani?

2012. okt. 8. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Akik lepontozták az első két választ, azok milyen hasznosabb választ tudnak erre a kérdésre?
2012. okt. 8. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha sokat foglalkozol vele, akkor szerintem meglehet a középfokú nyelvvizsga 6 hónap alatt. De akkor tényleg sok időt kell rászánnod.

2 hónapja tanulod - eddig meddig jutottál el? Milyen nyelvtani dolgokat vettél át, milyen a szókincsed? Hol tanulod, otthon egyedül, magántanárral, vagy tanfolyamon?

2012. okt. 9. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

igazából rájöttem, hogy felesleges rohannom


1 év alatt normál tempóban el lehet jutni arra a szintre


inkább az olyan ötletekre lennék kíváncsi, amivel hatékonyabbá, gyorsabbá lehet tenni a nyelvtanulást

2012. okt. 9. 22:58
 9/10 anonim ***** válasza:

Olvass sokat az adott nyelven (oroszból is vannak már könnyített olvasmányok), és halgass tévét, filmeket. Nem baj, ha az elején úgy érzed, nem értesz semmit, majd egyre többet fogsz.

A szavakat ne csak úgy magold, hanem mindig szövegkörnyezet alapján próbáld megjegyezni, vagy esetleg te is írj velük mondatokat, úgy jobban megmarad. A nyelvtani dolgokat gyakorold be jól, az orosz egy elég logikus nyelv, gyakorlással meg lehet tanulni a nyelvtanát.

Beszélgess másokkal oroszul, akár chaten, akár élőben (ha van rá lehetőséged), akár skype-on.

2012. okt. 10. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a tanácsokat
2012. okt. 10. 13:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!