Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol, francia, orosz, svéd...

Angol, francia, orosz, svéd nyelv után érdemes lesz még tanulni németül?

Figyelt kérdés

Tudom hogy a német nagyon hasznos nyelv.Jómagam angolt és franciát gimibe fogok tanulni,angolból nyelvvizsga közép van,felsőre készülök(szerintem elég szépen).Francia itthon megy segítséggel.Orosz itthon,viszont egy idő után esetleg abból is járnék különórára,és szeretnék majd vizsgákat tenni magántanulóként,ami az érettségihez kell.Svéd az meg csak úgy van hobbinak,egyelőre csak ,,lájtosan",az alapok.Ezek együtt nagyon hasznos nyelvek szerintem,lenne értelme utána németnek?Eddig anya mondta hogy nehéz nagyon,meg nem is szép,apukám meg mondta hogy hasznos.Egyelőre természetesen marad nekem a 3-4 nyelv.Csak anya most meg azt mondta hogy jó lenne tudni mert még én is mondtam hogy csomó helyen azt tudják.

Elnézést ha hosszú.De kíváncsi vagyok,hasznosság szempontjából ez után a 4 nyelv után lenne még értelme,vagy az a 3-4 felér vele?Maga a nyelv eddig nem nagyon tetszett,de most már tetszik a hangzása.ELnézésetek kérem amiért hosszú,csak alátámasztottam a mondandómat úgymond.



2012. aug. 11. 09:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha német területen szeretnél dolgozni, több időt eltölteni, nem ér fel vele a többi nyelv. :)
2012. aug. 11. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak akkor tanulj ennyi nyelvet ha ez kapcsolódni fog a jövőbeli munkádhoz, szóval ha pl. ezzek kapcsolatos fősulira/egyetemre mész vagy valami. Mert hát szép-szép, hogy ennyi nyelven beszélsz de ha nem fogod hasznát venni akkor lassan el fog tompulni mivel keveset fogod úgy használni.
2012. aug. 11. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen,szoros összeköttetésben vannak az életemmel:)És igen,egyetemet is olyat szeretnél választani,azzal kapcsolatosat,és munkát is:)
2012. aug. 11. 11:02
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Úgy látom, egy újabb nyelvzsenivel állunk szemben! :)


(Elárulnál néhány "nyelvtanulási módszert" a "filmet nézek" témán kívül? Engem érdekelnek az egyéb módszerek, azért kérdezlek. Előre is köszi!)


A lényeg az, hogy hiába tudsz 100 nyelvet, ha éppen az nincs közte, amire esetleg szükség van egy adott helyzetben.


Vagyis hiába beszélsz 4 nyelven, az nem pótol egy ötödiket.

2012. aug. 11. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

úgy gondolom, hogy nyelvet mindig megéri tanulni, az ember csak gazdagabb lesz vele (nem pénzre gondoltam, mert az nem feltétlen igaz!!) -- bár én többet tudnék ennél a kettőnél! - ha van hozzá időd és tehetséged, tanulj, de ne érdekből, mert az csak egy kínlódás lesz - a magad örömére, aztán az élet eléd adja, hogy hasznosítani is tudd

sok sikert!

üdv

:)

2012. aug. 11. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 webnyelv ***** válasza:
100%

Angol és svéd után naná, hogy érdemes németet tanulni.

Viszont francia és angol utána az olasz, spanyol is sokkal könnyebben menne. Bár a német hasznosabb.

2012. aug. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt mondom, hogy ne érdekből tanulj. Az angol hasznos és a többi nyelv is. A te korodban én is az alapján döntöttem h mi a hasznos. aztán rájöttem, hogy nincs értelme, elég 1-2-3 nyelv hasznosság alapján, de a többit a szíved szerint válaszd. melyik kultúra érdekel? Akarsz e Németoban dolgozni és szereted e a németeket? Nem tudom mivel szeretnél foglalkozni de nem hiszem hogy most kellene eldöntened mert avval csak behatárolod magad. Tanuld azt ami érdekel, de ha már 4 nyelvet tanulsz akkor nem azokat kellene előbb felfejleszteni? Nincs értelme 5 nyelvet tanulni egyszerre csak ha már beszélsz legalább 2-t közép vagy felsőfokon minimum.

Ismered a közmondást hogy sokat akar a szarka de nem bírja a farka.

Természetesen ha van időd és energiád és kedved akkor tanuld az összeset nyugodtan. De szerintem nincs értelme egyszerre ennyit. Csak akkor ha nem haszonból vagy érdekből akarod

2012. aug. 14. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!