Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A német vagy az orosz nyelv...

A német vagy az orosz nyelv nehezebb?

Figyelt kérdés
Nyilván az egyéni vélemények változóak, pont ezért lennék rá kíváncsi.
2012. aug. 14. 14:41
 1/4 anonim ***** válasza:

Az oroszhoz nyilván a cirill ábécét kell megtanulnod, így sokkal bővebb az anyag, más a logika, másfajta gondolkodást igényel, mint mondjuk egy európai nyelv.

Ilyen szempontból szerintem ez nehezebb. Ha rááll az agyad a németre szerintem nem egy nehéz nyelv, bár sokan nem tartják szépnek, mert "kemény" a csengése.

2012. aug. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez abszolút relatív. Én kétszer annyi ideig tanultam németül, mint oroszul, de az orosz jobban megy.
2012. aug. 14. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 webnyelv ***** válasza:

Az oroszban több esete van a névszónak. Tehát több dologra kell figyelni, könnyebb hibázni talán. Bár a német melléknévragozás se túl könnyű, az kicsit más.

A németben kicsit bonyolult a sokféle szenvedő alak, a feltételes mód, viszont nincs az a folyamatos-befejezett szemlélet az igéknél, ami az oroszban.

2012. aug. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Az orosz könnyebb. Az írást hamar meg lehet tanulni, és nagyjából fonetikusan írnak. Persze vannak olyan hangok, amik nincsenek a magyarban, és ezeket nem is halljuk úgy mint az oroszok, de ennek ellenére is viszonylag könnyű a helyesírás. A nyelvtan is könnyebb. Én orosz-német szakos tanár vagyok, a németet hamarabb kezdtem, az oroszt mégis könnyebben tanultam és jobban tudtam (iskolás koromban). Később persze kiegyenlítődött a szint, de még most is könnyebbnek tartom az oroszt.

Egyébként az orosz abszolút európai nyelv, kialakulásának helyét tekintve is (Kelet-Európa), és azért is mert elég sok benne a többi európai nyelvből származó jövevényszó.

2012. aug. 19. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!