Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Aki tud lengyelül, az mennyire...

Aki tud lengyelül, az mennyire (kb. hány %-ban) érti meg a többi szláv nyelvet?

Figyelt kérdés
Melyiket érti meg legjobban?:)

2012. aug. 14. 19:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló kérdés nem régen volt, nézz utána, sok érdekes válasz volt. De nekem az a tapasztalatom, hogy ha valaki egy szláv nyelvet beszél, a beszélt nyelvet viszonylag jól megérti. Százalékban nem tudom kifejezni, de tudja, miről van szó, megérti az útbaigazítással kapcsolatos infókat, egyéb napi aktuális dolgokat. Az írott nyelvvel viszont az egyes nyelvek sajátosságai miatt nagyon nehezen boldogul.
2012. aug. 14. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Jé ez érdekes, amit az első ír. Én olaszul tudok és abból írásban megértem nagyjából a románt, de ha beszédet hallok, abból egy kukkot sem...

Bocsi az offért!

2012. aug. 14. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Még egy off: Én angolos vagyok, és jó értem az írott franciát. de a beszéltet nem.
2012. aug. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Helló,

Személy szerint leginkább a szlovák és a cseh nyelvet értem meg a lengyel tudásomnak köszönhetően. Így pl. Szlovákiában vagy Csehországban ezzel sokszor jobban elboldogulok, mint az angollal. ;) Ha nem is értek minden egyes szót, a beszéd tartalmi része átjön.


Az orosz és az ukrán számomra kevésbé érthető, de ott is el tudok kapni néhány szót.. Ugyanez a délszláv nyelvekkel is (horvát, szerb, szlovén). :)

2012. aug. 17. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
77%
Nagyon szépen félreértheted pl. az oroszt: "csasz"=idő lengyelül, óra oroszul.
2012. aug. 23. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen, csatlakozom, a lengyellel én is a csehet meg a szlovákot értem meg legjobban. Az orosz tanulásában is valamit segít, de néha félrevezető. A többi szláv nyelvre már annyira nem hasonlít, hogy magamtól megértsem őket, de a tanulásban mindig segít, hiszen a nyelvtan és a szókincs egy része is igencsak hasonló.
2012. aug. 28. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha már megszokta a kiejtésbeli konverziókat, akkor 60-80%-ban.
2012. szept. 15. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!