Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit tegyek, hogy jó legyen a...

Mit tegyek, hogy jó legyen a nyelvérzékem?

Figyelt kérdés
Nehezen tanulom meg az idegen nyelveket.

2012. aug. 17. 15:27
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Smárolj sokat!
2012. aug. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%
Nekem is ugyanez a bajom!:(
2012. aug. 17. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
70%

Hagy kezdjem a kályhától.

Szavakat kell tudni, anélkül nem lehet egy nyelvet beszélni.


Van többféle módszer, de valamilyen módszerrel meg kell tanulni.


Gondolom nyelvérzék alatt arra gondolsz, hogy valakire ragadnak a szavak.

Ha rád nem ragadnak, akkor csak egy valamit lehet tenni:

belehúzol, és ennek ellenére mégis megtanulod.


Én például jó vagyok matekból, minden majdnem elsőre megértek, sose kellett tanulnom. Mások nem ilyen szerencsések, de ha hajlandóak voltak dolgozni, akkor meg lett az eredménye.



Ugyanez van a nyelveknél. Tanulni kell és kész. Nincs csodaszer. Annyi a különbség, hogy valaki kicsit kevesebb tanulással eljut ugyanoda.

2012. aug. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
78%

Amennyire én tudom, a jó nyelvérzék veleszületett adottság, nem egy fejleszthető valami. A tudást, azt fejlesztheted szorgalommal, de tehetséged vagy van, vagy nincs.

Amúgy én megkérdőjelezném ennek a szónak a létjogosultságát... én hét nyelven tudok, de nem hiszem, hogy a nyelvérzékem miatt, hanem egyszerűen máshogy állok hozzá, mint a többiek. Egyáltalán nem érzem magamat tehetségesebbnek e téren.

2012. aug. 17. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2012. aug. 25. 17:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!