Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Erdemes megtanulni törökül?

Erdemes megtanulni törökül?

Figyelt kérdés
Elore is elnezest az ekezet nelkuli irasert, telefonrol netezek. Nagyon nagyon tetszik a torok nyelv, es fontolgatom, hogy belevagok a tanulasaba. A nemet az a nyelv, amit kozepszinten beszelek, es emelle szeretnek meg valamit, ha lehet valami egzotikusabb nyelvet. Nemetul es angolul minden masodik ember beszel, de torokul itthon szerintem alig parszazan. Hogyha ezzel kapcsolatban lenne munkalehetoseg, lehet, hogy jobban megfizetnek, hiszen nehezebb egy torokul beszelo embert talalni Magyarorszagon, mint pl egy angol nyelven beszelot. Ti mit gondoltok?

2012. aug. 19. 23:56
 1/3 anonim ***** válasza:

Általában az ember nem azért tanul meg egy világnyelvet (angol /pill) mert itthon azzal olyan jól lehet keresni :D hanem mert ha elmegy külföldre akkor azt valószínű használhatja, még ha nem is olyan országba megy ahol angolul beszélnek.

Törökül szerintem akkor érdemes tanulni, meg úgy bármilyen "egzotikusabb" nyelven ha annak valamilyen értelme lesz is. Értelem alatt érthetem azt is, hogy szimplán érdekel és tetszik Törökország stb. de főként akkor lenne jó, ha pl. tolmácsnak szeretnél tanulni és így még inkább van értelme 1-2 nem általános nyelv megtanulásának.

2012. aug. 20. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen, termeszetesen elsosorban nekem is az a lenyeg, hogy az adott orszagban tudjam hasznalni, de azert a dolgot minden szempontbol szeretnem megfontolni!:) Kikoltozni viszont nem szeretnek ( egyenlore ), igy nekem fontos az is, hogy esetleg itthon is tudjam valami hasznat venni. Es ugy gondolom, itthon tobbre mennek ezzel, mint pl egy angollal..
2012. aug. 20. 00:05
 3/3 anonim ***** válasza:

Mint mondtam ez attól függ mi a motiváció. Ha csak az, hogy bejön a nyelv és kreáltál egy indokot, hogy hát azt kevesebben beszélik biztos lesz benne pénz még nem egy rendes ok :D persze mint úgy szint mondtam hobbiból is megtanulhatod. De ami a lényeg, hogy ha nem akarsz (ha már említetted :D) oda költözni és ott élni, vagy nem akarsz olyan irányú tanulmányokat folytatni ahol haszna lesz azon túl, hogy szépen néz ki az önéletrajzodon, hogy ott a török mint beszélt nyelvek akkor nincs sok értelme.

De persze ez nem gáz ne érts félre :D pl. én hobbiból fogom elkezdeni szeptembertől a japánt egyetem alatt, aminek sok értelme nem lesz, haszna legalábbis tanulmányaimhoz nem igen van :D de tetszik és szeretném megtanulni.

2012. aug. 20. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!