Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyi idő alatt tudok megtanu...

Mennyi idő alatt tudok megtanulni angolul úgy, mondjuk középfokon?

Figyelt kérdés

Van érzékem a nyelvtanuláshoz,de eddig lusta voltam éssajnos olyan nyelvet kellett tanulnom amit nem szerettem soha.(német)

Szeretnék megtanulni angolul(amerikai) minél hamarabb,de nem tudom hogy kezdjem és mikor!


A probléma az,hogy iskolába járok,dolgozom mellette,heti 3 alkalommal járok úszni!Heti hány órát kellene ráfordítanom,hogy kb úgy 1-2 év alatt megtanuljak angolul és amiikor kimegyek Amerikába,akkor ne legyenek gondjaim a kommunikációval?


Köszi a válaszokat!



2012. aug. 12. 16:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia, én több mindent is kipróbáltam (tanfolyam, magántanár, könyvek stb.), ha a helyedben lennék, akkor a kreatív angolt tanulnám, és amilyen nyelvtannál jársz éppen azt a nyelvtant gyakorolnám, egy nyelvtankönyvből, plusz minden nap a kedvenc sorozatodból egy részt. pl. én a Sex and City-t nézem, Szex és New York, egy évad 15-20 rész, ebből van vagy 10 évad, tehát össz. olyan 180 rész átlagban. Hogy ne csak te beszélj, hanem megérts másokat. Ha ezt szépen betartod, és a kreatív angol mindkét részét átveszed, akkor nagyon szépen folyékonyan fogsz beszélni is, és érteni is fogod. Ez kb. 1,5 év. De nagyon intenzíven, szorgalmasan és minden nap.


Mónika

2012. aug. 12. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
1-2 év alatt otthon nem fogsz tudni megtanulni olyan szinten angolul, hogy kint ne legyen gondod a kommunikációval, mert ehhez anyanyelvi környezet kell. Itthon maximum valami angol klub keretében tudom ezt elképzelni. A középfok pedig egy nyelvvizsgafokozat, semmi köze a kommunikációs készséghez. Azt tudom javasolni, hogy "everyday english" conversation-ökre keress rá, és azokat tanuld. Kérdés persze, hogy milyen szinten vagy, mert ezt nem írtad. Nyelvtanra jobb könyvek vannak (English Grammar in Use és társai), és persze az említett filmnézés, rádióhallgatás stb is javallott, vagy a feliratok lefordítása.
2012. aug. 12. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!

nem sokat tudok angolul és amiket mondtatok,ahhoz mind kell egy alap tudás!elkezdtem nézni a mentalistát angolul,de nagyjából semmit nem értettem belőle...

2012. aug. 12. 18:17
 4/4 anonim ***** válasza:

Angol sorozatokat/filmeket úgy nézz, hogy közben ott fut a magyar felirat :P így rengeteg szó/kifejezés ragadhat rád.

Amúgy a legnagyobb hátrány ha magadban tanulsz amit talán némileg kiküszöböl a film/sorozat, hogy a némettől az angol kiejtése nagyon elüt (ugye ez a nem úgy ejtem ki ahogy leírom dolog) és eleinte furcsa lesz de ha hallod azt, hogyan kell kiejteni akkor nem lesz gond.

De amúgy szerintem is vegyél 1-2 könyvet, vagy ami talán olcsóbb ha könyvtárban megtalálod őket vagy netről be tudod szerezni és akkor szerintem 1-2 év alatt simán meg lehet tanulni. Legalábbis a némethez képest sokkal könnyebb :P

2012. aug. 12. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!