Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » TELC középfokú angol nyelvvizsga?

TELC középfokú angol nyelvvizsga?

Figyelt kérdés

Októberben megyek Telc-es középfokú angol nyelvvizsgára. Készülök amennyit csak tudok, remélem sikerül:)

Főleg azokhoz szól a kérdésem, akik szintén a Telc-nél raktak le nyelvvizsgát: Milyen volt? Hogy ment? Van valami tippetek a vizsgára készülőknek? Nehézségi szempontból van különbség a Telc és a többi nyelvvizsga között(pl. Origo)?

Mondatok el mindent, amit tudni érdemes!

Köszönöm a segítséget:)


2012. aug. 21. 13:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én nagyjából 2 éve nyelvvizsgáztam TELC-nél angolból, előtte 6 évig tanultam a nyelvet, de csak suliban. Az 9. és 10. osztályban nagyon jó angol tanárunk volt, bőven elég volt az ő óráira készülni és megoldani 1-2 TELC feladatsort.

A szóbeli része nem nehéz, lényeg, hogy beszél sokat, bátran. A többi része sem nehéz, írj otthon pár levelet, oldj meg vizsgafeladatokat, ne ijedj meg ha nem ismersz 1-2 szót próbáld megoldani a feladatot a szövegkörnyezet alapján! :)

Idén tavasszal nyelvvizsgáztam olaszból, Origonál. Nekem egyszerűbb volt, pedig mindenki azt mondja, hogy így Rigó utca, úgy Rigó utca. Tény, hogy nem egyszerű magyarról olaszra, olaszról magyarra fordítani. Hallás utáni szövegértésnél is magyarul teszik fel a kérdést, meghallgatod az olasz szöveget, majd magyarul válaszolsz... De minden csak gyakorlás kérdése. Valakinek könnyebb ez, valakinek meg pont ez a nehezebb.

Nézz meg típusfeladatokat.. BME-st, TELC-est.. stb. És válaszd azt, amelyik szerinted neked a legkönnyebb! :) De a nyelvvizsgát nem fogják ingyen adni, úgyhogy a vizsga előtti egy hónapban programozd át magad. Angolul nézz filmet, olvass angol szöveget, könyvet... stb.

Miután megtudtam, hogy sikerült a vizsga, mind az olasz, mind az angol, kellett minimum egy hónap, hogy újra rá tudjak nézni egy angol/olasz könyvre... :D :D

Sok sikert!!!

2012. aug. 21. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

szia, én idén iskolaév végén tettem középfokú angol nyelvvizsgát, elötte egy héttel megcsináltam úgy 8 laborgyakorlatot az origos CDről, amúgy pedig bejártam angolórára (mármint az órarend szerintire), angol nyelvű rock-grunge-bules zenét hallgattam, és rendszeresen felnéztem a 9GAGre. és csont nélkül meglett.

kicsit túl van lihegve ez a nyelvvizsga kérdés, szóbelin a vizsgáztató látja rajtad, hogy fiatal vagy, nem fog veled világmegváltó beszélgetéseket folytatni. kicsit beszélsz magadról, megkérdezi, mi leszel, ha nagy leszel (mondd, hogy tanár, azt szeretik), hogy hova jársz suliba meg hogy szereted-e, hogy van-e tesód és hogy mit csinálsz szabadidődben. szépen, hosszan kell válaszolni, mosolyogni közben, ha látják, hogy lazán veszed, az jó pont.

képleírásnál választhatsz 2 fotó közül, ha sok ember van rajta, az jó, elnyammoghatsz a ruhájukon meg azon, hogy mit csinálnak, elmondod, hogy mi a benyomásod róluk, kérdeznek 2 dolgot, és kész. a szituációban mindig bekavarnak valami extra igényt, mondd, ami először eszedbe jut, esetleg valami komikumot csempéssz a dologba.

az írásbelinél nyelvtani teszttel kezdtek, ahol nem lehet szótárat használni, de a többi részénél igen. a tesztnél érzésből csináld, aztán nézd át utólag, és csak akkor javíts, ha 100%, hogy elsőre rosszat jelöltél, különben belekeveredsz a dologba. szövegértés, fogalmazás, stb egyáltalán nem nehéz, azokat a szavakat, amiket nem értessz és kulcsfontosságúnak tűnnek, írd a piszkozatlapodra még a szöveg átnézésekor, és egyben szótárazz, így gyorsabb, mint egyenként. erről a részről nem tudok többet mondani, nekem az egyik szöveg egy délkóreai videojátékfüggő lányról szólt, levelet pedig egy barátomnak(!) kellett írnom arról, hogy elhagytam a pénztárcámat a buszon. igaziból élveztem is a dolgot, a szövegek érdekesek voltak.

labor..nekem furcsa Amerikai törvényekről volt benne szó, az a jó, ha nem egy nagy, hanem sok kisebb részből álló szöveget kapsz (vagy párbeszédet), így könnyű elkülöníteni 1-1 kérdéshez kapcsolódó részeket.


17/L, 5 éve tanul angolul

2012. aug. 21. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A telc az egyik legkönnyebb nyelvvizsga.

Letettem ott egy közép fokú németet kb 4 éve és most idén egy angolt is.


A lényeg, hogy szerezd be a minta feladatokat és csináld meg őket. Van egy jó kis könyvük, van benne pár komplett teszt.

Ha azokat megcsinálgatod, akkor szinte garantáltan meg is lesz az egész.

2012. aug. 21. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Wáó, nagyon-nagyon köszönöm a válaszokat, sokat segítettetek:)

Szeptembertől járok majd a nyelvvizsga előkészítőjükre is, illetve a magántanárommal már szorgalmasan oldjuk a TELC-es előkészítő könyvet is, remélem ezek is rásegítenek majd.

Még egyszer nagyon köszönöm!

2012. aug. 21. 21:43
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia! Én augusztusban voltam középfokú angol nyelvvizsgán, még nem tudom, hogy sikerült-e. Én is jártam előkészítőre, és az sokat segített! A suliban is jól oktatták az angolt, de itt jobb volt.

14/ lány, most megy gimibe

2012. aug. 27. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, szorítok neked:)
2012. aug. 27. 10:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!