Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol felsőfokú nyelvvizsga!...

Angol felsőfokú nyelvvizsga! Összejöhetne, ha most elkezdem, olyan áprilisig, (azaz 8 hónap alatt) ha heti 11-13órát foglalkozok vele? Ismerem a nyelvet, pótolni a nyelvtanon kellene többet.

Figyelt kérdés
Nem a legnehezebb nyelvvizsgára gondolok, de azért olyanra, ami országszinten elfogadott. ( Tehát elfogadják munkahelyen, diplomához, stb.)
2012. aug. 22. 00:32
 1/5 A kérdező kommentje:
Ismerem a nyelvet alatt azt értem, hogy sokat találkozok vele, pl. hogy pl. nézek egy filmet, és ahhoz képest, hogy a szókincsem nem olyan jó, nagyjából értem a lényeget. Mikor ha csak úgy megkérdeznék, hogy mit jelent az a szó, nem tudnám.
2012. aug. 22. 00:36
 2/5 anonim ***** válasza:
78%

Ha nagyon szorgalmas vagy:D Én is felsőfokúra készülök. Ahogy én csinálom:

Pl a Jane Eyre hangoskönyvet(angolul!) hallgatom állandóan, letöltöttem a telefonomra, és zene helyett azt hallgatom mindig, úgy, hogy figyelek is a szövegre. Elképesztő, mennyit fejlődtem. Plusz csak angol könyveket olvasok, ez is rengeteget segít.:) Meg nézem a kedvenc sorozatomat(Skins) angolul, angol felirattal a youtubeon, már tudom fejből. Ha megnézek egy filmet, akkor azt csak is feliratosan. Mindig nálam van egy kicsi angol nyelvtan zsebkönyv, ha unatkozom, várni kell valamire, akkor előveszem.

Tehát kell hozzá a nyelv szeretete is.:D Ha mindennap foglalkozol vele, de azért hagyod leülepedni az anyagot, plusz ismételsz, akkor sikerülhet.:)

2012. aug. 22. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget. Ráhajtok, ha más nem, a középfokú meglesz, és majd befejezem.

A Skins-ért is köszi, mert mindenhol kerestem már a 4. évadtól, kivéve a youtube-n:)) Nem tudsz róla linket küldeni? Nekem semmi használhatót nem dobott ki:)

2012. aug. 22. 02:08
 4/5 A kérdező kommentje:
És egyébként mennyi ideje csinálod ilyen elszántsággal? Jó nyelvérzéked van? Közel állsz már a vizsgához?
2012. aug. 22. 02:12
 5/5 anonim ***** válasza:

Persze, szívesen belinkelem.:)

http://www.youtube.com/user/Iloveuktvseries/videos?query=skins az ő oldalán vannak a videók.

(vigyázz, vannak spanyol feliratosak is.)

Ami Part az angol, ami Parte, az spanyol:D

Fent van mind az 5 évad, néha pár találatot nem ad ki. Bár first generation forever:D Cassie<3

Amúgy március óta gyúrok rá, amikor rájöttem, hogy szeptemberben, kilencedik osztályban szintfelmérőt fogunk írni, szóval elkezdtem komolyabban venni(előtte is imádtam az angolt, és kiemelkedő voltam benne, ha szabad ilyet mondani), mondván augusztusban leteszem a középfokút, de látva a fejlődésemet, rájöttem június körül, hogy inkább majd jövő nyáron leteszem a felsőfokút:D

Sok szerencsét..tényleg.:)

Majd írhatnál egy privátot is áprilisban, hogy hogy ment:)

2012. aug. 22. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!