Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi a véleményetek a francia,...

Mi a véleményetek a francia, orosz, olasz, spanyol nyelvről?

Figyelt kérdés
Eddig németet és angolt tanultam. A főiskolán lehetőségem nyílik egy újabb nyelv elsajátítására. Szerintetek melyiket lenne érdemes választanom a fentiek közül? Angol és német után melyik a legkönnyebb? Melyiket tudom leginkább hasznosítani?

2012. aug. 23. 13:51
 1/10 anonim ***** válasza:
82%
Az orosz (szerintem) most elég felkapott nyelv lesz. Nálunk is azt veszik fel a legtöbben.
2012. aug. 23. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
82%
Én a helyedben az oroszt választanám.Angol és német után nem a legkönnyebb nyelv. Egészen más a betűk mint nálunk. DE tényleg az oroszt érdemesebb választani. Főleg mert nagyon felkapott, sokan beszélik, nagy ország meg mindenilyesmi. Válazd azt.
2012. aug. 23. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 webnyelv ***** válasza:
100%
Angol és német után ezek közül a francia a legkönnyebb, de az olasz, spanyol is így sokkal könnyebb lenne. Az orosz nem lenne így könnyebb, de tényleg hasznos. De a francia is hasznos lehet, vagy adott esetben akár az olasz is.
2012. aug. 23. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
69%

Hát ja, ha a hasznosságot nézzük akkor orosz is lehet. Bár én nem azt javasolnám. A spanyol meg az olasz is szép, de nem mész velük olyan sokra.

Én a franciát javasolnám, mert hasznos is és a német meg az angol után szerintem jó lenne. Az angollal több közös van bennük, csak a kiejtésre meg a nyelvtanra kell ráérezni és utána már jól megy. Sok hasonló szó van, amikből tudsz következtetni a jelentésre. :)

Pl.: kaland= adventure (angol)

aventure (francia)- kiejtése: ávantűr


Arról nem is beszélve, hogy szerintem nagyon szép nyelv. :)

2012. aug. 24. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat :)
2012. aug. 24. 15:21
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Az olaszban és a spanyolban is általában ugyanazok a szavak hasonlítanak az angolra, mert a spanyol, francia, olasz mind újlatin nyelv. Az orosz kelleni fog a gazdaságban, az olasz pedig azért fontos mert sok olasz cég van Magyarországon, egyébként is sok turista jön az ide Olaszországból. De tényleg attól függ, hogy mivel szeretnél foglalkozni.
2012. aug. 24. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
idegenforgalomban "utazok", ilyen szinten mindegyik hasznos lehet
2012. aug. 24. 16:25
 8/10 anonim ***** válasza:

én még csak 10.-es leszek 3 nyelvvel

1.angol

2.német

3.spanyol

félek egy kicsit hogy besokallok, de a mai világban...

én az olaszt vagy a spanyolt mondanám mert annyira hasonlít a két nyelv hogy bármelyiket is kezded el akkor a másik már kb 1 év alatt meglessz és így két legyet ütsz egy csapásra

2012. aug. 24. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
6-os: Ez így van, és alapvetően a hasonlóságot az okozza, hogy az angolban nagyon sok a latin/újlatin eredetű szó (a francián keresztül), viszont mielőtt még bárki azt hinné ez alapján, az angol nem újlatin nyelv, hanem germán. :)
2012. aug. 24. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Nézd az oroszt, és a spanyolt nem szeretem, a francia közömbös, de én eddig angolt, és olaszt tanultam. Nagyon jól elvagyok ezzel a két nyelvvel, sok olyan szót találni bennük ami hasonlít, nekem könnyen megy, mert szeretem.


Az egyik franciás hozzászóló "kaland" szavára: ugye angolul Adventure olaszul Avventura (ávventúra), nemcsak ott hasonlatos. Az Isten hozott nagyon jó példa: Welcome - Wilkommen - Bienvenue - Benvenuto stb.


Az viszont igaz, hogy sok az olasz túrista, sok olasz képviseletű cég van itt, szóval szerintem ha jól csinálod ezzel a két nyelvvel boldogulni fogsz.

2012. aug. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!