Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen könyvekből lehet...

Milyen könyvekből lehet felkészülni az olasz emelt szintű érettségire (részletek lent)?

Figyelt kérdés
A két progetto-n már túl vagyok elvileg az B2 szint. Ennek ellenére szeretném folytatni a gyakorlást. Milyen könyvet ajánlotok? Különösképpen nyelvtan gyakorlásra. Köszönöm előre is :)

2012. aug. 23. 22:12
 1/5 anonim ***** válasza:

most egy kicsit irigy vagyok

imádom ezt az országot, felnőtt koromba ki szeretnék költözni


mennyi idő alatt tanultad meg a nyelvet, és nehéz volt?

2012. aug. 23. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
1,5 év alatt egyedül, mert az iskolában nem volt az igazi. De nagyon fanatikus vagyok, meg elképesztő munka volt benne :D Ha kitartó vagy menni fog ;)
2012. aug. 23. 23:22
 3/5 webnyelv ***** válasza:

Rengeteg féle könyv van. Nem tudom, mostanában miket lehet kapni. De egy másik könyvön is végigmehetnél, minden könyvnek más kicsit a szókincse és a témakörei. De van magasabb szintű könyv is, így fejből nem tudom a címét. Könyvtárban, könyvesboltban szétnéztél már?

Pl. az In italiano szövegei, témakörei, szavai is kicsit mások. Progettóból is van a régi fajta, átfutni azt is át lehet.

2012. aug. 24. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ :) Szerintem az lesz, hogy nézek sok filmet meg olvasok és mellette csinálok egy Avanzato nyelvtanos könyvet, meg a Móricz féle Volare-t ami elvileg felsőfok. Szeretném, hogy simán menjen :)
2012. aug. 24. 21:26
 5/5 webnyelv ***** válasza:

Igen, azt a Volare könyvet érdemes használni!

Meg amit találsz a könyvtárban nyelvkönyveket, átlapozgathatod. Előfordulhat, hogy van olyan nyelvtan, ami abból, amiből tanultál, pont kimaradt.

Király - Szabó Olasz nyelvkönyve "húzós" még, megéri átlapozni.

2012. aug. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!