Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A SPANYOL nyelv mennyire...

Moravia kérdése:

A SPANYOL nyelv mennyire egyszerű, mennyire lehet gyorsan tanulni, érdemes-e hobbinyelvnek választani?

Figyelt kérdés
Az egyetem lehetőséget ad arra, hogy elkezdhessem a spanyolt, és élek is vele, csupán a hozzáértő vélemények érdekelnének. Sok foglalkozást igényel-e vagy a nyelvérzékkel megáldott emberekre ragad ez a nyelv? Előre is köszönöm a válaszotokat! :)

2012. aug. 25. 14:32
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Fél évet én is jártam totál kezdő spanyolra. Előtte már tanultam angolt és franciát, így nem okoztak nagyon nehézséget az alapok, van egyfajta logikája, rá kell érezni, szerintem nem nehéz.
2012. aug. 25. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem nehéz, de nem is könnyű. Kezdetben mindenképpen nehezebb az angolnál, mert van a szavaknak neme (főneveknél hímnem és nőnem, névmásoknál, névelőnél semlegesnem is), az igét szám, személy és mód szerint ragozzák, van egy ún. kötőmód, ami a magyarban és az angolban nincs, a személyes névmásokat szintén ragozzák.


Ha tanultál már valamilyen újlatin nyelvet vagy latint, esetleg németet, akkor könnyű lesz, de ha csak angolt tanultál, akkor kezdetben elég nehéz.

2012. aug. 25. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A második válaszolóhoz csatlakozom, ha csak angolt tanultál eddig, akkor nehéz. Relatíve.

Viszont sok-sok szó ismerős lesz angolból. (:

2012. aug. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

"Viszont sok-sok szó ismerős lesz angolból"


Igen, mert az angolban is rengeteg latin eredetű jövevényszó van a francián keresztül.

2012. aug. 25. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!