Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Dexam írásbeli kifejtés/fogalm...

Dexam írásbeli kifejtés/fogalmazás írás?

Figyelt kérdés
nem sokára vizsgázom angolból és már minden tök jól megy(szóbeli írásbeli dolgok) csak hát van egy olyan h fogalmazás írás adnak 1 kérdést v valami ilyesmi és kikel dolgozzam arra hogyan tudok gyakorolni v alapozzak arra h szerencsém lesz és tudok hasznos dolgokat írni v nem vagy van ennek is valami alap formája mint a levélnek( itt azokra gondolok h általában minden levélt azzal kezdenek ami a fenti szövegben meg van adva pl : találtál egy hirdetést a neten akkor te azzal kezded h i found your advertisement on the internet.. vagy a végén i hope , remélem h... akármi szóval olyan dolgok ami minden levélben használható..) arra vagyok kíváncsi h vannak-e konkrét dolgok itt is v a saját téma tudásomra kell hagyatkozzak és megpróbálni kifejteni amit adnak :)
2012. aug. 27. 18:29
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia! Találtam neked egy feladatot!


[link]


[link]


[link]


Ezek egy dexamos könyvből vannak.


Néhány fontos mondat (ezek sok témával kapcsolatban írhatod):


You have been selected for the position of.... kiválasztottak a pozíció/munka betöltésére


You will be informed in due course-időben értesítve lesz

You will be informed a week or so- 1 héten belül értesítve lesz


We have great a pleasure in informing you that...-Örömmel értesítjük, hogy...


We are sorry to inform you that...Sajnálattal értesítjük, hogy...


Please accept our/my congratulations on...-Fogadja gratulációnkat...


I am writing to you with reference to...-ezzel kapcsolatban írok neked.


I am writing to you regarding....- ezzel kapcsolatban írok neked.


This is certainly not the case, since... egyértelműen nem ez a helyzet, hiszen...


It is a well-known fact that...- egy jól ismert tény, hogy...


Regarding .....(sg)- ami azt illeti.


We look forward to reading a more objective reporting in.... Kíváncsian várjuk, hogy írjon egy objektívabb cikket/jelentést xy témában.


Thank you in anticipation of your cooperation in this matter.- Előre is köszönöm együttműködését ebben a témában/problémában.


Please let me know if/whether+(egyenes szórend)you need further information- Kérem tudassa, ha több infóra van szüksége.


I kindly ask you to-Kérem szépen, hogy...


I would also like to know..-Azt is szeretném tudni, hogy...


Should you need any further information please do not hesitate to contact me.- Ha több infora van szüksége, ne habozzon, vegye fel velem a kapcsolatot.


Once again, I apologise for any inconvenience.- Mégegyszer elnézést a kellemetlenségért.


I would appreciate your immediate attention in this matter- Méltányolnám,, ha azonnal foglalkozna a problémával.


ezeket én felsőfokú nyelvvizsgára gyűjtöttem, de neked is jó lesz, át is fogalmazhatod, hogy jobban passzoljanak a témádhoz. És nézd át, hogy nincs-e benne helyesírási hiba, mert nagyon siettem!:)

2012. aug. 30. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm rengeteget segítettél :)!
2012. aug. 31. 00:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!