Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nem értem mi a helyzet az...

Nem értem mi a helyzet az anglisztikával. Elmagyarázná valaki?

Figyelt kérdés
Én anglisztikán szeretnék továbbtanulni 2 év múlva. Egyik helyen azt olvasom, hogy milyen nagy hatalmas tudás kell és kitartás, a másikon meg azt h középszintű tudással belevághatok, mert egy idő után menni fog. Nekem ez a középszint nagyjából megvan, 0.-ban heti 16 angol órám volt, ebben a tanévben pedig a középszintű érettségire fogok készülni minden erőmmel. ÉS ha minden jól megy jövőre emeltezek. És addig oké, hogy a nehézsége is ugye nézőpont kérdése, de nem tudok kiigazodni ezen, hogy akkor mennyi tudással érdemes belevágni? (Debreceni Egyetem anglisztikájáról vannak vélemények?)

2012. aug. 30. 18:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Anglisztikán úgy képzeld el mint egy magyar szakot.
2012. aug. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Csak persze angol nyelven.
2012. aug. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
És ugye én ott CSAK angol irodalmat, törit, stb. tanulok, tehát semmi magyar dolog nincs angolul? És mi a különbség az amerikanisztika és anglisztika között?
2012. aug. 30. 20:30
 4/6 webnyelv ***** válasza:

Szerintem te nyugodtan belevághatsz majd.


Ha jól tudom, van külön amerikanisztika szakirány is. Debrecenben nem ismerem, de máshol nem is nagyon lehetett választani. Amerikai irodalmat, történelmet, országismeretet így is, úgy is kell tanulni, akárcsak britet. Valahol nyelvészet és irodalom sáv között lehet választani, jobb helyeken még kultúra sáv is van. Talán van amerikai irodalom/kultúra sáv is valahol, második évfolyamtól lehet a választott sávnak megfelelő tárgyakat felvenni, úgy tudom.

2012. aug. 31. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 webnyelv ***** válasza:
Magyar dologról nem kell angolul tanulni. De lesznek bizonyos műveltségi tárgyak, pedagógiai tárgyak, ezek magyarul mennek, de ezeket nem csak az anglisztikásoknak, hanem más szakosoknak is fel kell venni.
2012. aug. 31. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. :)
2012. aug. 31. 14:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!