Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit jelent ez a kifejezés...

Mit jelent ez a kifejezés spanyolul? Por donde saldrá el sol

Figyelt kérdés
Arra gondoltam, hogy "ahová a nap süt", de nagyon kezdő vagyok spanyolból és nem vagyok biztos benne...

2012. szept. 2. 17:32
 1/5 webnyelv ***** válasza:
100%

Ahonnan majd felkel a Nap.


A "por donde" fura nekem, nem tudom, mi pontosan, talán "ahonnan".

salir = felkel (égitest), ennek a jövő ideje a saldrá

el sol = a Nap

donde = ahol

por = (hát ez sok mindent jelent, pl. át, keresztül)

2012. szept. 2. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Inkább csak 'Ahol'. A "por" helyhatározóval kb. azt jelenti, hogy 'a környékén', vagyis nem pontosan jelöli meg a helyet. Pl. "allí" = 'ott' és "por allí" = 'arrafelé', 'ott a környéken'.
2012. szept. 3. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindkettőtöknek! Igazából portugálul beszélek és én is arra jutottam, hogy a portugál "para dónde" spanyol megfelelője lehet a "por donde", tehát "ahol" vagy "ahová" a jelentése, ahogy a második válaszoló írta.


Kedves 2. válaszoló! Nagyon tetszik a blogod, már kedveltem is facebookon, ha nem bánod.

2012. szept. 3. 09:53
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A "para dónde" – népiesen pa'dónde – spanyolul ugyanaz, mint az "adónde", 'hova'; az előbbi talán valamivel népiesebb, vagy legalábbis a beszélt nyelvben gyakoribb, mint az utóbbi.


Természetesen nem bánom, sőt, örülök neki, hogy tetszik a blogom. Kellemes olvasgatást! :)

2012. szept. 3. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Néhány kontrasztív példa:


¿Dónde vas? – Hol jársz? ~ Hová mész?

¿Adónde (Para dónde) vas? – Hová mész?

¿Por dónde vas? – Merrefelé jársz?

¿De dónde vienes? – Honnan jössz?

2012. szept. 3. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!