Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy lehetne jó különórát...

Hogy lehetne jó különórát tartanom idegennyelvből?

Figyelt kérdés

Német szakos vagyok, idén végzek, szeretnék különórákat adni majd a nyelvből, eddig még sosem tartottam.

Csak nem igazán tudom, hogy is kellene felépítenem az órát és hogy miből tanítsak.

Vegyek meg egy könyvet, vagy elég csak kölcsönözni, a diáknak pedig fénymásoljak? Hallot szövegértés legyen?

Mindenféle ötletet, tippet szívesen elolvasok, aki jár így tanárhoz, vagy pont ő maga tart nyelvórát.

Előre is köszi:)



2012. szept. 5. 11:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Attól függ, kiknek tartasz különórát! Kimondottan gyerekeknek, vagy felnőttek is mehetnek. Mondjuk én ha járnék Hozzád, elvárnám, hogy ismerd meg a szintemet, és ahhoz igazodva gyakoroljuk amiből gyenge vagyok, és szépen tovább haladni. Nekem nem okozna csalódást, ha fénymásolt papírokat tolnál az orrom elé, ezt suliban is sokszor láttam. Hallott szövegértés pedig (már megint csak magam személyében tudok nyilatkozni) szerintem elengedhetetlen. Legalábbis nekem az lenne a legfontosabb! Mindenképp tartanék a helyedben, de ezt inkább személyre szabottan kéne tervezni, nem? Mint így, hogy egy kalap alá veszel minden leendő tanulót.
2012. szept. 5. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ja, és bocsi hogy úgy nyilatkoztam, hogy se nem járok tanárhoz, se tanár nem vagyok.
2012. szept. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Én se vagyok tanár,külön tanárhoz se járok, de szerintem a gyerekeknél fontos, hogy kicsit játékos legyen, mert megunják és akkor abbahagyják, a felnőtteknél, a mai rohanó világban fontos a látványos haladás, valamint rábírni a felnőtteket arra, hogy legyenek újra iskolások, és otthon gyakoroljanak, esetleg angol filmeket lehet nézetni velük.



A gyerekeknél szerintem színes könyv jobb mint a fekete-fehér fénymásolt lapok. Pl: Project (ha google-ba beírod, h project angol könyv akkor megtalálod) vagy apszolút kezdő gyerekeknek a Happy House (ha beírod, h Happy House angol könyv akkor megtalálod)


Az igeidőket (egyszerű jelen,folyamatos jelen...) külön külön ajánlatos tanulnítani, sok-sok gyakorlással, mindenféle feladatokkal(pl.: van egy mondat és bizonyos mondatrészekre rá kell kérdezni, vagy szavakból mondatot kell alkotni, vagy egy szó hiányzik egy mondatból...)



Szerintem nagyon fontos, hogy élvezzék az órákat.


Én 14 vagyok, és ezek az én tapasztalataim...

2012. szept. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A 3. hozzászólonak: nem angolt, hanem németet akar tanítani!

------


A kérdezönek: Szerintem beszélgessél német tanárokkal róla. Bizti van valami ötletük, aztán majd belerázódsz.

2012. szept. 13. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!