Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol nyelvtanban nektek/szeri...

Angol nyelvtanban nektek/szerintetek melyik volt a legnehezebb rész?

Figyelt kérdés
2012. szept. 8. 19:00
 1/8 anonim ***** válasza:
Egyik sem. Az angol az egyik legkönnyebb nyelv, ha nem a legkönnyebb.
2012. szept. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

no, akkor itt eszméletlen mennyiségű sárga irigység ikont képzelj el (az egyes válaszolóra reagálva:)))

nekem az elmúlt harminc-pár évben nem sikerült úgy elsajátítanom, hogy elégedett legyek magammal, pedig húsz éve tanítom is

az orosz ezerszer könnyebb

:)

2012. szept. 8. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Lehet kicsit túloztam, hiszem én nem tanítom, sőt, már jó ideje nem is tanulom. Ha gondom is van és nem értem meg a szöveget, az egyedül a szókincs miatt van, a nyelvtan mint olyan szerintem nagyon összefüggő, nincs vele problémám. Oroszt sosem tanultam, lehet az könnyebb :)
2012. szept. 9. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
szintén egyetértek a kolegával fent. oroszt tanultam, imádtam, németet tanítom. mindkettő nagyon logikus és szerethető nyelv. az angol egy szükséges nyelv a mai világban, és míg mindenki azt mondja, hogy milyen könnyű, nyelvtanfolyamon láttam magam, hogy aki nincs otthon a nyelvek világában mennyire szenved már csak az alapfoktól középfokig vezető úton. német után bár megtanultam felsőfokon angolul, nem szeretem, és nem is olyan könnyű.
2012. szept. 9. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Én a kérdésedre válaszolnék, hiszen azt kérdezted, hogy mi az angolban a legnehezebb rész..hiszen minden nyelvben van bonyolultabb nyelvtan, amit nehezebben sajátítunk el. Szerintem az angolban leginkább a present perfect és a passive voice, aminek egy magyar nyelvtanuló számára talán nehezebb az elsajátítása, hiszen ezek nincsenek a magyar nyelvtanban. Természetesen nem lehetetlen felfogni, csak gyakorlás kérdése! :) Üdv.: egy angol tanár
2012. szept. 10. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én nem fogok hazudni, hogy ez egy pofon egyszerű nyelv. Én igenis szenvedtem vele. Na jó, nem annyit, mint mondjuk a némettel kellett volna (gondolom) de nem volt egyszerű. Ami nekem nem ment (mert nincs a magyarban) present perfect, passive, a függő kérdést gyűlöltem. Angliában élek, de még mai napig hibázok benne. :S Na, meg amit utáltam a Műveltetés. Marhaság az egész. Felesleges bonyolítás. Nem nehéz, az tény. (Vagy ahogy vesszük). De én pl még (ebben is) mai napig hibázok, mert sokszor keverem, hogy "ismerem és fontosnak tartom elmondani, hogy kivel végeztetem a cselekvést, vagy "nem ismerem vagy nem tartom fontosnak elmondani". -.- Na, meg ilyen apróságok, amiket otthon pl sosem tanítottak. Mondjuk nagy meglepetés volt az "I was gonna". Én ilyet sosem mondtam volna. Ma se használom, nem tiszta teljesen. :/ Jelzem, középfokú nyelvvizsgám már megvolt, mikor kijöttem. :D Szóval aki azt mondja, hogy az angol könnyű, az vagy egy zseni, vagy nem tanulta meg anyanyelvi szinten, mert bizony egy szinttől már beindul a dolog és nehézzé válik. Szerintem.
2013. júl. 13. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Miért nem világos az I was gonna (I was going to)? Szint ugyanaz mint az I'm gonna csak múlt időben ( I'm going to )


példamondat: I was gonna do my homework when I had the urge to masturbate

2013. júl. 18. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

1.I was going to és I'm going to az időt leszámítva nem ugyanaz.

I was going to visit my father,but he wasn't at home.(So,I did't manage to do something)

I'm gonna write my homework.(I'm planning to do something)


1.Az én módszerem mindig a példamondatok tanulása volt.Soha nem tanultam angolt,csak egyedül.Hatodikos vagyok és középfokon tudok.

1.A feltételes mondatoknál a tud esetében mindig a to be able to-t alkalmaztam és az tökéletes.Perzse az első tagmondat could.Második tagmondat could is helyes.

2013. dec. 13. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!