Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Melyik angol felsőfokú nyelvvi...

Melyik angol felsőfokú nyelvvizsgát ajánlanátok? Hogyan készültetek rá és mikor lett meg? Melyik rész szerintetek a legnehezebb?

Figyelt kérdés
ECL C1-re gondoltam hogy megpróbálom. Nagyon szeretem az angolt, most már könyveket olvasok, igaz néha nehézkesen megy, de minden mondatot értek, csak egyes szavakat nem. Itt az egész nyár még, az angolomat ez idő alatt fejleszteném napi szinten, mert nagyon szívesen tanulom. Most középokú B2 szinten állok, de gyorsan tanulok, van nyelvérzékem. (18 éves vagyok, ez a második felsőfokúm lenne) Lehetséges ez?
2011. júl. 3. 19:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ha komolyan veszed, nem kizárt, de azért igen nagy falat...
2011. júl. 3. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Az első felsőd német?
2011. júl. 3. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:

Szia!

Én ECL-en voltam felsőfokún, szerintem nem nehéz. Főleg ha angolul olvasol könyveket, meg nézz minél több sorozatot eredeti nyelven!!! Az nagyon sokat segít és kellemes időtöltés is.:) Van egy ECL C1 nyelvvizsgára felkészítő könyv, azzal típusfeladatokat tudsz gyakorolni. Meg tanulj meg a szóbeli témákhoz menő kifejezéseket, és menni fog! Hajrá! :)

2011. júl. 3. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Én is 18 vagyok, én Euron voltam májusban. Erről a 2 oldalról csinálgattam feladatokat (ez elvileg C1 szint, de mivel ez Cambridge, jóval nehezebb, mint az itthoniak...szval ne lepődj meg, ha nem fog menni esetleg:D

[link]

[link]


ezenkívül én is filmeket néztem meg videókat olvastam angolul. Alapvető, hogy a nyelvtannal tisztában legyél. Levélbe meg ilyeneket, hogy subjunctive meg inversion jó ha használsz. Nyelvtani pontot felviszi.

Az ECL-t nem tudom, hogy milyen, de akármelyikre mész, előtte vedd meg a könyvet, mert nem jó, ha ott érnek meglepetések.

Ha Eurora mész, akkor ott ilyen témákkal, hogy capital punishment, abortion, media censorship, condition of women in developing countries, smoking ban, traffic problems, healthy life, turism, economic crisis, nuclear energy fogsz találkozni, szóval ezeket nézd át.

2011. júl. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :) Igen, németből van felsőfokúm, azt mondják utána sokkal könnyebb az angol és ezt én is érzékelem. Valamint jobban is élvezem amikor angolul beszélhetek, szóval nekem sosem volt szenvedés a nyelvtanulás, sokkal inkább hobby. Most nézem a Grey's anatomy-t angolul ugyanis ha minden igaz szeptembertől kezdem az orvosi egyetemet! Az ottani PROFEX szaknyelvvizsgáról esetleg tudtok valamit? Érdemes egyáltalán ECL felsőre mennem, ha a szaknyelvvizsgát mindenhogyan le kell tennem?
2011. júl. 3. 21:25
 6/15 anonim ***** válasza:

20:58-as vagyok.


én meg anglisztikára megyek, ahol a diplomám maga felér a felsőfokúval, de mégis letettem inkább most. Szerintem tedd le te is, ki tudja mi lesz 3-4 év múlva. Meg orvosin lehet nem is fogsz tanulni angolt és akkor el is felejted. Addig tedd le, amíg lehet.

2011. júl. 4. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Inkább fogalmazzunk úgy, ahhoz kell felsőfok, hogy bekerülhess:-D.
2011. júl. 4. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Már van egy C1-es felsőm és most 25 ponttal vagyok a tavalyi ponthatár fölött, ezért mondtam, hogy szeptembertől remélhetőleg orvosis leszek...A PROFEXről tud valaki valamit?
2011. júl. 4. 12:06
 9/15 anonim ***** válasza:
Az előző előtti az anglisztika szakosnak szólt...:-P.
2011. júl. 4. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Jogász vagyok, és a jogi nyelvoktatás fost sem ér, alapnak is szánalmasan kevés...
2011. júl. 4. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!