Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek 56 évesen meg...

Szerintetek 56 évesen meg lehet még tanulni angolul? és milyen nyelvtanfolyamra érdemes menni? Heti hány órát?

Figyelt kérdés
nagyon szeretnék tudni angolul, de csak most lett lehetőségem a tanulásra

2012. szept. 9. 17:23
 1/4 anonim ***** válasza:
Simán! Alapfokú kezdő tanfolyamra, heti 2-3 óra jó lenne. Magántanárt kizárólag amiatt nem javasolnám, mert az a tapasztalatom, h ha a kezdők magántanárnál tanulnak, sokkal bátortalanabbul kommunikálnak élőszóban. Kiscsoportos nyelvoktatásnál a párbeszéd könnyebben megy.
2012. szept. 9. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Miért ne lehetne?


Rajtad múlik, mennyi időt szánsz rá. Igazából nem sok múlik azon, hány órát töltesz tanfolyamon (felmérések is bizonyítják, hogy a nagyobb óraszám nem feltétlenül vezet nagyobb eredményre), nyelvtanfolyamok közül meg kifejezetten felnőtteknek valót keress, esetleg néhány hónaposat, hogy eldönthesd, folytatod-e később.

2012. szept. 9. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Simán, csak arra figyelj, hogy nehogy túl sokat akarj egyszerre. Hajrá!
2012. szept. 10. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Nagyon örülök ennek a kérdésnek, akár én is feltehettem volna.

52 éves vagyok, kb 2 éve elkezdtem németet tanulni, csak úgy, hobbiból.

Most odáig jutottam, hogy egyszerű mondatokat tudok mondani, ha beszélnek hozzám, akkor megértem, csak nem mindig tudom kifejezni, amit én akarok mondani.


Én ilyen nyelvtanfolyamon nem is gondolkodtam, megvettem egy jó német könyvet, és abból tanulom, meg amit a neten találok mellette.


Egyébként néhány hónapja az angolt is elkezdtem. Hát, ez egy kicsit neccessebb, bár a nyelvtani része nem olyan bonyolult, mint a német. Azon kívül nincsenek névelők sem.

Találtam itt az interneten egy tanfolyamot, amely 25 leckét ad ingyen, ebből az első néhány lecke csak a kiejtéssel foglalkozik, minden betűről videóbejátszás is van.


Itt kezdtem el az angolt tanulni. Aztán egy másik tanfolyamra pedig feliratkoztam, 150 leckét küldenek 6 hónapon keresztül, havi 3500.- Ft-ért.


Érdekelne, hogy elkezdted-e már, vagy pedig még csak azon gondolkodsz, hogy belevágsz.

Soha sem késő elkezdeni, én szórakozásból tanulom, persze munka mellett.

Talán nekem még könnyebb, mint azoknak, akik iskolában tanulják, mert nekem nincs szándékomban nyelvvizsgát tenni, csak egy használható nyelvtudást szeretnék.


Ha érdekel a netes tanfolyam, írj és elküldöm az elérhetőségeit.

Üdv.

2012. szept. 11. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!