Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 2013-tól és 2016-ig megkapjuk...

2013-tól és 2016-ig megkapjuk a bent porosodó diplománkat, nyelvvizsga hiányában is?

Figyelt kérdés

Diploma nyelvvizsga nélkül: itt vannak a legfontosabb szabályok

[link]



2012. jún. 26. 12:12
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%

én is hallottam erről. de egy lényeges infó:

"Azokra, akik 2013-ig államvizsgáznak, de az abszolválást követő három évben nem tudják bemutatni nyelvvizsga-bizonyítványukat. A három évet kötelező kivárni: ez azt jelenti, hogy aki idén nyáron államvizsgázik, nyelvvizsga nélkül leghamarabb 2015-ben kaphatja meg a diplomáját."


3 év alatt egy teljes nyelvet meg lehet tanulni. és gondolom egyetemre nem teljesen 0 nyelvtudással mentél.

2012. jún. 26. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
Akkor ha én 2009-ben államvizsgáztam, akkor velem mi lesz?
2012. jún. 26. 12:37
 3/31 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudsz olvasni?


"Kikre vonatkozik az „amnesztia”?


Azokra, akik 2013-ig államvizsgáznak,"


2013-IG, szóval aki 2009-ben államvizsgázott arra vonatkozik (eszerint)

2012. jún. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:
Akkor én megkapom 2013-ban?
2012. jún. 26. 12:45
 5/31 anonim ***** válasza:
100%

Látom, komolyan képtelen vagy egy egyoldalas szöveget értelmezni...


Elvileg megkaphatod.

De ez nem azt jelenti, hogy meg is fogod, mert:


"Bár az első javaslat még arról szólt, hogy a végzett hallgatók nyelvvizsga és nyelvtudás nélkül is megkapják a diplomájukat, az erőforrás-miniszter javaslatára az utolsó percben beszigorítottak. Csak az veheti át nyelvvizsga nélkül az oklevelet, aki a felsőoktatási intézmény által szervezett belső szervezésű vizsgán megfelelően teljesít."


Vagyis jelenleg úgy néz ki, valamit le kell tenned az asztalra, ha nem is nyelvvizsgát.



"Milyen lesz a „belső nyelvi vizsga”?


Erről egyelőre nem lehet tudni részleteket"



NEM LEHET TUDNI. MAJD KIDERÜL. Érdeklődj az egyetemeden.

2012. jún. 26. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
100%
elméletileg igen, de ez intézményenként változik. nem minden főiskola/egyetem engedélyezi ezt a "módszert".
2012. jún. 26. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:
Bocsi, csak olyan ideges vagyok, hogy az értelmezés rovására ment, pedig végigolvastam ezt a cikket, de valahogy mégis minden olyan homályos. Senki nem tud semmit érzés...
2012. jún. 26. 12:51
 8/31 A kérdező kommentje:
A Szegedi Tudományegyetemen mi a helyzet?
2012. jún. 26. 12:52
 9/31 anonim ***** válasza:
24%
Komolyan melyik az a diploma ami ma olyan angoltudás nélkül ér vmit, amivel már simán le lehetne tenni egy nyelvvizsgát? Alapból egyetemre 2 nyelvvizsgával mentem, nekem ez a legnagyobb nonszensz hogy valakinek azért nincs diplomája mert egy nyelvvizsgát képtelen megcsinálni :D
2012. jún. 26. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:
Nem mindenki születik olyan nyelvérzékkel mint Te, ahogy a matematikát sem érti, és nem is szereti az emberek többsége, csak elvétve néhány ember.
2012. jún. 26. 12:57
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!