Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mik azok a gyenge, erős és...

Mik azok a gyenge, erős és vegyes igék a németben?

Figyelt kérdés

Németből a tanárunk sokszor kéri, hogy mondjunk egy gyenge, vagy erős igét, de nekem fogalmam sincs mi alapján kell osztályoszni ezeket az igéket?

Mitől erős vagy gyenge egy ige, mi alapján lehet felismerni?

A válaszokat előre is nagyon köszönöm!



2012. szept. 12. 19:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az erősigék a rendhagyók, azaz amelyeknek szabályszerűen ragozódnak, mint pl. trinken, sitsen, verstanden.


A nyengeigék a szabályszerűek (préteritum: -te, perfekt: (ge)...t). Például ilyen vermuten, leben, passieren.


A vegyesek pedig a kettő közt vannak: szabályszerű a ragozásuk, de az igető megváltozik. Ilyen pl. denken, dachte hat gedacht (te, ge...t meg van, de denk helyett latt dach). brennen, denken, senden, mögen és a hasonlók


Kérdésből ítélve a ragozást magát tudod csak az elnevezések idegenek.

2012. szept. 12. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

"azaz amelyeknek szabályszerűen ragozódnak"

amelyek NEM*-t akartam írni

2012. szept. 12. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
71%

a mögen módbeli segédige...

gyenge igék:pl., machen, szabályszerűen ragozod őket, a múlt idejük képzése is szabályosan történik: Präteritum: machte, Perfekt: h. gemacht


erős igék: általában tőhangváltás történik e/2 és e/3-ban. pl.: sehen-sieht,Pr:sah, Pe: h.gesehen || lesen-liest, Pr:las, Pe:he gelesen


vegyes igék: nem mindig történik tőhangváltás, de a múlt időben nem szabályosan képezzük, tehát: denken-denkt(e/3), Pr:dachte, Pe: h. gedacht. <--ugyanúgy megkapja a ge-s előtagot, és a végén lévő t-t, de középen tőhangváltás történik...


Pr:Präteritum, Pe:Perfekt

2012. szept. 12. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha vmit nem tudsz, akkor tudok segíteni németből, főleg német nyelvtanból.
2012. szept. 12. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors és hasznos/segítőkész válaszaitokat, ment is a plusz, sajnálom, hogy többet nem tehetek hálám jeleként.


Utolsó köszönöm az ajánlatot, de egyerdül ezzel nem voltam tisztában és a magyarázatod után nagyjából megértettem miről van szó.


Még egyszer hála és köszönet!

2012. szept. 12. 20:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!