Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol B2re szeretnék menni...

Angol B2re szeretnék menni december elején. A tanár azt mondta ahhoz 5ös szint szükséges most 3as vagyok. Mit javasoltok hogy tanuljak?

Figyelt kérdés

Elég sok minden összejött. Államvizsga januárban. Szakdolgozat írás, szakmai gyakorlatos beadandó. És ugye meg kell lennie a nyelvvizsgának, mert máshogy nem kapok diplomát.


Tanultam már angolt, csak az a baj, hogy az utóbbi időben nem használtam. És sokat felejtettem.


Hogyan tanuljak rá? Napi hány szót tanuljak meg? Hogy gyakoroljak?


Kicsit elveszettnek érzem magam.


Vettem könyvet, ami B2 szint. A kemény kalap és krumpliorr.. de nagyon sok szó ismeretlen. Szótárazom, azokat a szavakat megtanulom, aztán úgy olvasom el. Így rögzül.


De nagyon sok minden van, és nem tudom, hogy tudnék hatékonyan megtanulni.


2012. szept. 13. 08:20
 1/10 anonim ***** válasza:

Velem is ez volt, régebben tanultam, aztán 5 év kiesett és volt 3-4 hónapom felzárkózni, ezzel sikerült:

[link]

Nagyon jó szerintem, témakörök szerint vannak kérdések, kifejtett válaszokkal együtt, minden témakör végén szószedet van (magyar-angol), és minden kis témakör egy viccel kezdődik (nem olyan hú-de, de azért jó pofa :)

én ezt javaslom neked, nem száraz könyv és minden benne van magyarul is!

2012. szept. 13. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
vagy esetleg készíts ilyen tanuló kártyákat, van néhány ismerősöm, akinek megkönnyítette a tanulását. Csinálhatod még azt is, hogy ilyen postitot ragasztgatsz a tárgyakra, azzal is berögzülhet :) sok sikert!
2012. szept. 13. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Ez a ragasztós módszer tetszik:) Köszönöm!


Találtam most egy jó oldalt, [link]


Van nyelvtan, szószedet, meg minden ami kell.


Most bevágom a 999 szót :)

Ragasztok ;)


Köszönöm!


Szóval a 3 hónap nem lehetetlen ha elég elszánt vagyok, és sokat tanulok ugye? Muszáj, hogy meglegyen!!!

2012. szept. 13. 09:32
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem lehetetlen, tanulj sok szót, hogy ki tudd fejteni a véleményedet, és el tudd mondani azt, amit akarsz. Középszinten nem kell tudni sok nyelvtant, egyszerű jelennel és múlttal el lehet mondani mindent! Arra figyelj, hogy azt mondd, amiben biztos vagy, ők is arra kiváncsiak, amit tudsz és nem arra, amit nem. Ja és ismételj folyamatosan, akár lefekvéskor, amikor nem alszol még, gondolj valami témára, próbáld elmondani, azokkal a szavakkal, amit tudsz már. Nem kell bonyolultra gondolni, elég csak azt elmondani, amit aznap csináltál :) sok sikert!
2012. szept. 13. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Az a baj,hogy tanultam, akkor 4es 5ös voltam, de 4 éve szinte semmit nem használtam,és rengeteget felejtettem.

Az van, hogy a könnyebb szövegeket megértem, ha egyszerűen beszélnek hozzám, megértem, de ha egy nyavalyás mondatot kellene összerakni, akkor elvörösödök, bentragad, nem tudom kifejezni magam. Félek attól, hogy nyelvtanilag helytelen, hülyeséget mondok, azon agyalok, hogy vajon jó sorrendben mondom e a szavakat.. :S


Olvasott szövegértés, hallás utáni lekopogom sikerülni szokott. DE még így is nagyon nagyon sok szót meg kell tanulnom.


Igen, ez nagyon jó, hogy egyszerűen fejezzem ki magam.

2012. szept. 13. 13:04
 6/10 anonim ***** válasza:
Ebben a könyvben, amit linkeltem, rengeteg kérdés van és tudat alatt rögzül a sorrend, mert annyiszor olvasod el a hasonló felépítésű kérdéseket, hogy megjegyzed, anélkül, hogy észrevennéd. Én nem Libriben vettem, hanem egy Auchanban, 1700 Ft-ért, szerintem megérné megvenni neked is! Ha van időd, akkor nézz filmeket angol felirattal, annak sok értelme van, ha olyat nézel, amit láttál már magyar szinkronnal és tudod, hogy miről fog szólni, esetleg, hogy ki-mikor-mit mond kb, jegyzetelhetsz is közben, szóval vannak azért ilyen kis módszerek, amik nem unalmasak, de hasznosak :)
2012. szept. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Vannak tételek, főleg szóbelire.

Csinálj sok magnós gyakorlatot, bbc honlapján van sok ilyen.

Hivatalos levél stílusa, stb, egy tanár nem ártana, aki felkészít, legalább 20 óra, hogy egyáltalán tisztában legyél, mit kérnek. Megtanulsz 999 szót, odamész és megbuksz.

2012. szept. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Hát nem csak 999 szót szeretnék megtanulni:) ez egyértelmű, hogy sokkal több kell, meg a nyelvtan meg a kifejezések.


Jóbarátok a kedvencem, majdnem fejből tudom mit mikor mondanak. Azt kellene angolul néznem.


Szerintem megveszem! Köszönöm!

2012. szept. 13. 13:57
 9/10 anonim ***** válasza:
Magát a vizsga menetét kell ismerni, mert ha nem vagy perfekt angol, nem fogsz átmenni, ezt tapasztalatból mondom. Nem a tudásom volt kevés, csak nem voltam bizonyos szituációkra felkészülve.
2012. szept. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
én a szavak tanulását emelném ki! angol felsőfokú nyelvvizsga előtt 1 hónappal berezeltem, mivel akárhányszor beszélni próbáltam valamiről mindig azért akadtam meg, mert nem ismertem azt a szót, amit magyarul már megfogalmaztam magamban, ezért abban a maradék 1 hónapban keményen ráálltam a szótanulásra és így magabiztosabb is lettem, és ki tudtam fejteni a véleményemet komolyabb témákban is. az 1000 kérdés 1000 választ ajánlanám, nekem sokat segített, témák szerint nagyon jó szókincs van hozzá. sok sikert:)
2012. szept. 13. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!