Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Középfokú nyelvtudással...

Középfokú nyelvtudással eltudnám olvasni németül a Gyűrűk urát? Ti milyen könyveket olvastatok idegen nyelven?

Figyelt kérdés
mennyire volt nehéz, mennyit szótározgatatok?

2012. ápr. 3. 20:09
 1/3 anonim ***** válasza:

Mindenképp érdemes nekilátni. Eleinte nehéz lesz, az első pár oldal vagy az első fejezet olvasása közben gyakran elő fog kerülni a szótár, de aztán megszokod a nyelvezetét és megismered a speciális szavait, és már nem lesz vele komolyabb gondod.

Én kamaszként ezeket olvastam idegen nyelven: Darren Shan, Végtelen történet, Harry Potter. Később a Bibliát is. Nem tréfálok, kiválóan fejleszti a nyelvtudást.

2012. ápr. 3. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

szia! szerintem középszintű nyelvtudással nem biztos, hogy egyből a Gyűrűk Urával kéne kezdeni... a nyelvezete elég bonyolult és régies, nagy terjedelmű, hosszadalmas szövegek vannak benne, egy idő után unni fogod, hogy minden 2. szót szótárazni kell.


én a nyelvvizsgám előtt olvastam el a Harry Potter sorozat 1-2. részét németül, valamint még egy Agatha Christie-könyvet. Utóbbit azért ajánlom nagyon, mert hétköznapi a nyelvezete, nincsenek hosszú leírások, sok a párbeszéd, a könyv rövid (hamar lesz sikerélményed, hogy elolvastad :D) és nem mellesleg izgalmas is ;)


most angol nyelvvizsgára készülök és megint csak Agatha Christie-t olvasok, nagyon bevált, teljesen alapszavakat tanultam meg belőle, amikből hiányosságom volt.


+ Agatha Christie a XX. század közepe táján írt, akkor is fordították, szóval elég régi ahhoz a szöveg, hogy ne legyen tele szlenggel és újításokkal, amiket még nyelvvizsgán nem igazán tolerálnak, és elég új ahhoz, hogy ne régies nyelvezete legyen és tele nehezen értelmezhető mondatokkal.

2012. ápr. 4. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A németet nem ismerem, de az angol elég nehéz. Most készülök angol felsőre (Cambridge)és még így is rengeteg ismeretlen szó van benne.

A Harry Potter szerintem is jó választás, vagy mostanában felkapott könyv Az éhezők viadala. Azonos nehézségű a két könyv, bár középfokkal kihívás, de egyáltalán nem lehetetlen!

2012. ápr. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!