Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyi idő alatt lehet megtanu...

Mennyi idő alatt lehet megtanulni hollandul?

Figyelt kérdés

a) ha valaki csak angolul beszél (nagyon jól)

b) ha valaki angolul tárgyalási szinten beszél és németül is tud



2012. szept. 14. 15:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
31%

Hogyan tanuljunk meg gyorsan hollandul két lépésben?


1. Tanulj meg angolul.

2. Rúgj be és beszélj németül.


:D

2012. szept. 14. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem kell ahhoz berúgni, mert németül mindig úgy beszélek, mintha be lennék rúgva. :))))
2012. szept. 15. 10:51
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem két lépésben, hanem két ember. Az egyik ember már tud angolul ez volt az a) eset a kérdésben (a férjem) a másik ember mindkettő (ez vagyok én)
2012. szept. 15. 10:59
 4/11 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy értetted, de van az a vicc, hogy:


Hogy jött létre a holland nyelv?

???

Részeg angol matrózok németül beszéltek :D


Amúgy nem tudom mennyi idő megtanulni a két esetben a nyelvet, de szerintem a b) emberke lehet, hogy könnyebb helyzetben van.

2012. szept. 15. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nagyon jó vicc volt. Tényleg nem ismertem. Akkor én már tudok is hollandul. :)))
2012. szept. 15. 13:45
 6/11 anonim ***** válasza:
ah en most kezdtem el honapja es en is beszelek angolul es nemetul is.en egy honapja tanulom, de alapdolgokat mar el tudok mondani es eleg konnyen megy a nyelvtan is a szavak sem nehezen megjegyezhetok a nemet utan .sot konnyebb mert ugye nem kell bajlodni a nevelokkel.Viszont sok minden nem logikus , hanem bemagolos.Viszont a kiejtessel vannak nehezsegek.Sok szot en peldaul nemet akcentussal vagy angol kiejtessel mondom.De sztem egyikotok sincs nehez helyzetbe.fel ev. szerintem.sok sikert!:)
2012. okt. 29. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Tudom, régi kérdés de mégis elmondom: A holland nem nehéz nyelv, bár én angolul és németül is tudok. (ha a német tudásomat tudásnak lehet nevezni :D )


Kb. 1,5 hónapja tanulom, a legtöbbet egy Belga haverom segített, aki angol szavakat használva fonetikusan leírta hogyan kell ejteni a nehezebb szavakat például, de rengeteg dologban segített még.


"Kiegészítőként" ajánlom a Rosetta Stone nevű szoftvert. Nagyon lassú tempóban tanít, de a semminél jobb.

(Írj priviben és küldök linket Rosetta Stone P!rat3 verzióhoz)


A legjobb mégiscsak egy tanár lenne, dehát itthon korlátozva vannak a lehetőségeim holland nyelv téren.

2013. febr. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen szinten
2013. febr. 24. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Alapfokon pár hónap alatt
2013. febr. 24. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Akarnál menni nyelvvizsgázni(?)
2013. febr. 24. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!