Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen idegennyelveket tanuljak?

Milyen idegennyelveket tanuljak?

Figyelt kérdés
Most kezdtem az egyetemet. Szeretnék tolmács lenni. Jelenleg germanisztikára járok. Eddig csak egy középfokúm van németből, de kis felfrissítéssel meg egy kis intenzív tanulással szerintem meglenne a felsőfokúm is. Angolul eddig 2 évet tanultam, 2 Headway könyvet végeztem ki. Sokan mondják, hogy már sok a tolmács, sokan beszélnek németül és angolul. (Ja, sokan beszélnek, csak nem biztos, hogy olyan szinten, meg ha perfektül beszélsz 2 nyelven, az még nem azt jelenti, hogy tudsz tolmácsolni.) Így hát ezen nyelvek mellé szeretnék még tanulni legalább egyet, de inkább kettőt. Én arra gondoltam, hogy előveszem a legalapabb németkönyvemet és átismételem a dolgokat és ezzel párhuzamosan megtanulnám/átismételsném a másik 3 nyelv nyelvtanját is. Illetve ha egy szót megtanulnék, akkor mindhárom nyelven megtanulnám. Ez így szerintetek menne? Egyébként a franciára gondoltam még, meg a dánra. Ha ezt az 5(a magyart is számítva) nyelvet perfektül beszélném, esetleg mindegyikből egy közgazdasági szaknyelvvizsgát csinálnék, az már elég lenne az elhelyezkedéshez? Illetve ha a dán-francia kettős nem jó, akkor milyen nyelveket ajánlanátok? A kikötésem, hogy európai legyen, lehessen vele kezdeni valamit és lehetőleg ne szláv nyelv. De ha abban van a pénz, akkor írjátok le azt is. Köszi. :)

2012. szept. 14. 16:00
 1/8 anonim ***** válasza:
97%

Én még mindig úgy gondolom, hogy a nyelvtanulás a legjobb befektetés, emiatt ne aggódj.

Először is angol, német perfektül az alap. Ha tolmács szeretnél lenni, akkor valamilyen egzotikusabb nyelvet ajánlanék, ilyen tolmácsból van kevesebb, de mivel írtad, hogy európait szeretnél, ezért azt mondom, hogy az angol-német mellé a dán jó választás, ráadásul az előbbi kettő ismerete nagyon megkönnyíti a dán tanulást. Nem kell feltétlenül 1000 nyelven beszélni, hogy jó tolmács legyél és könnyen elhelyezkedj, elég, ha tudsz egy extrább nyelvet is pl. a dánt. (Ehhez csak pluszban hozzáteszem, hogy a dán-norvég-svéd nagyon hasonló nyelvek, írásban megértik egymást, kiejtésben mondjuk már kevésbé, de a dán után könnyen megtanulhatod ezeket is.)

Semmiképp se kezdj két nyelvet egyszerre. Ha már az egyiket tudod legalább alapszinten, csak akkor kezdj neki újabb nyelvnek.

2012. szept. 14. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

"Semmiképp se kezdj két nyelvet egyszerre. Ha már az egyiket tudod legalább alapszinten, csak akkor kezdj neki újabb nyelvnek."


Az "alapszint" alatt az "alapfokot", a B1 szintet érted?

2012. szept. 14. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom mit követel egy alapfokú nyelvvizsga, de úgy értettem, hogy a nyelv alapjait, nyelvtant, gyakori szavakat, összességében a nyelv jellegét, hangzását kell megszokni, megtanulni, mielőtt egy újabb nyelvbe kezdenénk, mert bezavar. Nem feltétlen a szavak összekeverésére gondolok, szóval nem fogom pl. azt hinni, hogy a "je" németül jelenti, hogy "én".

Szóval azt érdemes elkerülni, hogy ugyanaz a tananyag pl. feltételes mód, ne forduljon elő egy időben mind a két nyelv tanulásánál, mert az bezavar. És ezt úgy lehet elkerülni, hogy csak akkor kezdessz új nyelvbe, ha az első nyelv alapjait már megtanultad.

Miért neked ez nem vált be? Vagy nem értessz egyet?

2012. szept. 14. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ismét a 2. válaszoló vagyok. Köszi a bővebb kifejtést!

Azért kérdeztem rá, mert azt szokták mondani, hogy egy nyelvet legalább középfokon (B2) tanuljunk meg, mielőtt másikba kezdenénk bele.

Te pedig azt írod, hogy alapszintű tudásnál lehet újabb nyelvbe kezdeni.


De gondolom, a középfok nem egyenlő az alapszintű tudással szerinted sem.


Én is azt mondom, amit te, hogy ha egy nyelvet már tudsz alapfokon (ahogy te részletezted), akkor bele lehet kezdeni egy másikba. Nem kell kivárni a közép- vagy felsőfokot. :)

2012. szept. 14. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az olasz- spanyol, olasz-portugál, spanyol- portugál párosítás sem rossz. Ráadásul nem csak európában beszélik ezeket a nyelveket. (Délamerika)
2012. szept. 14. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a válaszokat. A spanyol-portugál pároshoz írnám, hogy azzal az lenne a bibi, hogy Spanyolo. és Portugália gazdaságilag nincs a legjobb helyzetben. Dél-Amerikába meg nem akarok dolgozni menni. Ezért is írtam, hogy európai nyelv legyen. Mert pl. a kínaival szerintem 3 országban tudnék gyorsan, könnyen munkát találni: Kína, Oroszország, USA. És ezek ugye nem Európában vannak, én pedig Európában szeretnék dolgozni. A dánhoz pedig van még egy kérdésem: szerintetek önállóan meg lehet tanulni a dánt? Mert én nem ismerek olyan embert a közelemben, aki tudna dánul. Max. majd ismerősöm tud segíteni, aki kiment Dániába egyetemre, de hát ott majd angolul fognak kommunikálni. Mondjuk mondta, h szeretné megtanulni a dánt......
2012. szept. 14. 23:33
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok:

Nem kell feltétlen abban az országban dolgoznod, aminek a nyelvét tolmácsolod... mellesleg konkrét kínai nyelv nincs is, csak sok nyelvjárás. :D

A te esetetben egyedül is meg lehet tanulni. Ugye németül már tudsz valamilyen szinten, ez egyrészt segít a dánban, másrészt már van tapasztalatod magáról a nyelvtanulásról. Nekem pl. angol nyelvvizsgám van, németet tanultam, de nem tudok egyáltalán beszélni, viszont emlékszem a nyelvtanra, ami nagyon sokat segít(ett). Kb. három hónapja kezdtem svédül tanulni, és ez is nagyon hasonlít alapjaiban a németre és az angolra is. Annyi az egész, hogy mivel nincs senki, aki kényszerítsen, nagy kitartásra van szükség. Anyagot pedig simán lehet találni interneten, még magyarul is.

2012. szept. 15. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
bocsi az off-ért, de szerintem teljesen egyéni hogy kinek mikor és hogyan zavar be a másik idegen nyelv. nekem van egy felsőfokúm angolból, a franciát még csak 1 éve tanulom de mégis belezavar az angolomba, pedig abból van egy stabil tudásom
2012. szept. 16. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!