Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit írhatnék neki? Német...

Mit írhatnék neki? Német levelet akarok írni, ha esetleg csak magyarul is, de adnátok ötleteket?

Figyelt kérdés

Szóval megismertem egy német srácot, jóban lettünk :) Visszautaztak Németországba, de előtte megadta az e-mail címét, mert én már régóta szeretnék valakivel németül levelezni, nyelvgyakorlás céljából. Nem tudom, hogy állhatnék neki, mivel kezdjem a beszélgetést.

Eddig jutottam: Hi, xy!


:DDDD

Segítsetek, légyszi :)


2012. szept. 14. 17:54
 1/8 anonim ***** válasza:

Írd le neki, hogy örülsz, hogy ,egadta az e-mil címét, sokat segít majd neked a nyelvgyakorlásban. Esetleg megírhatod hány éve tanulod a nyelvet, miilyen szinten érzed magad, érdeklőd meg ő ilyennek tart.

Aztán rátérhetsz a közösen megélt programokra, kérdezd meg hogy tetszett neki az ország, mikor jön legközelebb. Írd, hogy te nagyon várod, jó lesz újra találkozni..

Zárásként minden jót, gyorsan lezajló sulit/munkét és mielöbbi ősziszünetet/szabadságot és újratalálkozást.

vagy ami érdekel róla (suli, munka, nyaralás, hobbi) és nem tudsz, kérdezd meg. :)

ha megírod németül szívesen megnézem, de segíthetek is a fordításban. :)

2012. szept. 15. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Szia xy!

Köszi, hogy megadtad az e-mail címed. :) Szeretnél velem levelezni? Hamarosan érettségizem, nagyon jó nyelvgyakorlás lenne.


Eddig jutottam magyarul. Igazából nem sokat találkoztunk, elbeszélgettünk, meg minden, de nem igazán tudom mit írjak. Pl., hogy Jól érezted magad Magyarországon? Jöttök jövőre is? Hogy vagy? Németországban is lekezdődött már a suli?


Ilyesmikre gondoltam, de Anyu szerint magamról is kéne valamit írnom, nem csak kérdezgetnem :D

2012. szept. 16. 08:24
 3/8 A kérdező kommentje:
elkezdődött*
2012. szept. 16. 08:25
 4/8 anonim ***** válasza:

Írj magadról, persze, így lesz neki is miről kérdeznie.

A leírtakat kibővíthetnéd azzal, hogy elkezdődött a suli, milyen új tárgyaid vannak, jársz-e faktra, miből fogsz érettségizni és hova készülsz továbbtanulni. Félsz-e az érettségitől, várod-e az iskola végét vagy nagyon jó a közösség és kiélvezed még a hátralevő hónapokat/éveket.

Pl ha szereted a földrajzot és mondjuk abból érettségizel, írhatod hogy azért választottad ezt a tárgyat, mert érdekel a Föld, szeretsz utazni és esetleg ilyen irányba tanulnál tovább, szabadidődben utazol, olvasol különböző országokról, pl. Mexikó a kedvenc országod, mert... és szeretnél majd egyszer elutazni oda. persze csak ha igaz :)

igazából bármiről írhatsz,ha nem nagyon ismer első levélben írhatsz arról hova jársz suliba, milyen iskola az, milyennek véled, aztán mi a hobbid (zene, tánc, sport, koncertek, állatok...) és erről írsz pár szót.

nem kell sokat írni, 5-6 mondat összesen az egész levél, ha visszaír úgyis jönnek az új témák.

2012. szept. 16. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

És azt, hogyan kérdezem meg, hogy van-e kedve levelezni velem?

Hast du Lust mit mir...? Mi a levelezni, vagyis inkább az e-mailezni érdekelne :DD

2012. szept. 17. 18:34
 6/8 anonim ***** válasza:
Hast du Lust korrespondieren mit mir? vagy Hast du Lust E-mail wechseln mit mir? Hast du Lust briefwechseln mit mir?
2012. szept. 17. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2012. szept. 20. 16:03
 8/8 anonim ***** válasza:
Szívesen :)
2012. szept. 20. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!