Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Segítség! Milyen ANGOL nyelvvi...

Segítség! Milyen ANGOL nyelvvizsgát válasszak? Fősulikon melyikeket fogadják el? Alapfokot is elfogadnak?

Figyelt kérdés
Nem értem a nyelvvizsga rendszert, igazából nem is merültem bele annyira, most kezdett el foglalkoztatni a dolog, mert szeretnék jelentkezni februárban fősulira ( mentőtiszti, óvodapedagógus, szülésznő, képi diagnosztikai analitikus)még nem tudom konkrétan mit szeretnék legjobban, de ezek érdekelnek. Milyen nyelvvizsgát fogadnak el ezeken a szakokon? mit jelent a B1 B2 C1? és van több típusú angol nyelvvizsga pl.ITK origó, TELC, EURO, Pannon, ezek mit jelentenek? melyiket érdemes választani? Egyébként nem vagyok prefekt angolból... 4-esre érettségiztem, csodával határos módon... :) szóval valaki aki tud tanácsot adni, segíteni azt megköszönném... :)

2012. szept. 24. 13:21
 1/1 anonim válasza:

B1: alapfok

B2: Középfok

C1: Felsőfok

Egyértelmű, hogy ne kétnyelvű nyelvvizsgát válassz, mert abban fordítás is van és nehezebb is.Én is egy ilyenen voltam. A lényeg, hogy akkreditált(=államilag elismert) legyen. Felénk a TELC és az ECL nyelvvizsga a népszerűbb. Azok viszonylag könnyebbek. Az ECl-ben például egyáltalán nincs nyelvtani feladat, viszont a szövegértés meg nehezebb, tehát attól is függ, hogy miben vagy jó. [link] ez az oldal leírja a vizsgák tulajdonságait.

Szerintem az egyetemre középfokú szükséges, de amúgy ez szinte mindegyiknél más lehet.

2012. szept. 26. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!