Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Romániában élek, de nem tudok...

Romániában élek, de nem tudok romul semmit, és jövőbe érettségizek. Van valamilyen módszer amivel azt a sok mindent megtanulhatom?

Figyelt kérdés

Nagyon kéne sikerüljön az érettségim, mert végül is kell sikerüljön ahhoz hogy egyetemre mehessek meg minden. Igaz nem is szeretem a román nyelvet, úgy hallottam hogy ez is befolyásolja hogy mennyire megy a tanulás, bár nem tudom van-e köze hozzá.

Az a lényeg hogy, van-e valami tanulási módszer mellyel megtudom tanulni ezt a sok izét? :D



2012. okt. 4. 21:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Eléggé befolyásolja, hogy szereted-e a nyelvet vagy sem. Én négy éven keresztül tanultam németet, egy szót nem tudok. Ellenben más nyelvből rengeteg szót tudok, ami filmek/sorozatok nézése közben ragadt rám, anélkül, hogy figyeltem volna. (Nem az angolról beszélek éppen.) Szeretem azt a nyelvet, így tanulás nélkül tanultam meg a szavakat.

Nem tudom, ott kötelező-e abból a nyelvből érettségizni, de ha nem, akkor gyere Magyarországra főiskolára/egyetemre tanulni, és nem fog kelleni a nyelv.


Tanulási módszer... ha nem szereted, akkor küzdeni fogsz vele. Szavakat próbálj meg úgy tanulni, hogy kis kártyákra felírod a magyart az egyik oldalra, a románt a másik oldalra. A nyelvtanhoz nem tudok tanácsot adni.

2012. okt. 5. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Az a baj hogy románból is kell érettségizni, méghozzá ugyanazokat a tételeket adják a románoknak is mint nekünk, szóval ugyanazon a szinten kell teljesítenünk mint a románok. Szóval nem lesz könnyű.

És ha a román érettségin megbukok, akkor nem lesz meg az értettségim és sehova sem mehetek egyetemre. Szóval a román érettségi kötelező. Bárcsak Magyarországon élnék :))

2012. okt. 5. 13:49
 3/7 Aelyon válasza:
100%
Hát... ha most 12.-es vagy és arra gondolsz, hogy semmi előző nyelvtudással jövőre érettségizni akarsz románból... az nagyjából lehetetlen. Főleg azért, mivel megváltoztatták a tételeket, mostmár nem bemagolt szöveget kell leirj, hanem "első-látásra" szövegről kell irj. Erre rátesz egy lapáttal az is, hogy szóbelin beszélni is kell :D Minden azért nincs veszve, ha igazán elszánod magad, akkor napi 1-2 órát olvasol olyan könyvből, melynek egyik oldala magyar másik oldala román akkor elég jól tudsz megtanulni új szövegeket, e mellett lehet, hogy olyan művet olvasol el melyet később feladhatnak tételként. Esetleg keress magyar anyanelvű román tanárt aki különórákat tartana neked.
2012. okt. 6. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként ha ott élsz, illett volna megtanulnod románul is... Igaz, hogy igazságtalanul kerültetek a határ másik oldalára, de az ország nyelvét, ahol élsz, társalgási szinten minimum meg kellene tanulnod..
2012. okt. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

A szóbeli vizsga nem nagy probléma. Ha nem is tudok semmit, le írják a lapra hogy elégtelen, s az nem számít bele az érettségi dolgozatba, se sehova. Nem tudom mi értelme de így volt legalább is tavaly. Ha románból meg tudnám írni az 5-öst, akkor a többiből kitudnám hozni a 6-os átlagot, s sikerülne.


Tudom hogy illet volna, megtanuljak románul, de egyszerűen nem érdekelt, és szerintem ha akartam volna sem tudtam volna valami jól. Tiszta magyar városban élek, mindenki magyar, vagy aki véletlenül román, az is perfektül beszéli a magyart. lehet hogy hihetetlen, de így van.

Román óra heti 4-szer van a suliban, igaz azt sem tanultam valami buzgón, de amúgy sem hiszem hogy sokat ért volna.

Na jó na nem mentegetőzök. Igazad van. valóban elhanyagoltam a román nyelvet.

2012. okt. 6. 20:26
 6/7 Aelyon válasza:
Sepsiszentgyörgy, Udvarhely ?
2012. okt. 7. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hohó én azt hallottam, hogy elégtelen minősítéssel a 2013-ban érettségizők egyetemre se mehetnek, tehát meg kell legyen egy bizony szint, lehet az a mediu, de talán avansat. Na mármost én 12.-es vagyok. Szerintem fogj neki tanulni időben, hiába nem szereted, ezt a nyelvet itt kell tudni, mert snassz. Egyetemre is készülsz te is, tehát itt elengedhetetlen a román nyelvtudás, pláne ha itt Erdélyben vagy Ro. bármely pontján szeretnél tanulni. Már ott vagyunk, hogy elvileg Kolozsvár meg Marosvásárhely erdélyi magyar városok, de akárhova mész románul szólalnak meg. Ha kell még a magyar is románul beszél még akkor is ha magyar. Azt a sok izét, meg próbáld meg feléptíteni kapcsolni időszakhoz, századhoz, stílusirányzathoz. Ez van. Ha ez nehéz akkor az egyetemen nem tudom mi lesz.
2012. okt. 10. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!