Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol, spanyol nyelvtanulás!...

Angol, spanyol nyelvtanulás! Mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Kb 8 éve tettem le a középfokú nyelvvizsgámat angolból, de elhatároztam hogy megszeretném csinálni a felsőfokút is!Azonban a spanyol nyelv is nagyon tetszik és szeretnék majd belőle egy középfokú nyelvvizsgát.

A kérdésem a következő: Fejlődés szempontjából melyikből érhetnék el rövidebb idő alatt eredményt és mennyi idő alatt?Mennyire nehéz a spanyol nyelvet elsajátítani teljesen az alapoktól?

Légyszi aki tud válaszoljon!Előre is köszi!


2012. okt. 7. 12:53
 1/2 anonim ***** válasza:

A nyelvvizsga mire kellene? Mert a munkaerőpiacon - pl. multiknál - semmit nem számít, az a lényeg, hogy az interjún meg tudj szólalni.

Nekem pl. spanyolból egy cetlim sincs hogy tudok, az interjún letesztelték.

Szóval ha nincs különösebb okod (diploma), akkor nem a nyelvvizsgára hajtanék.


Mivel angolul már tudsz valamit, párhuzamosan is mehet a tanulás. A filmeket nézd feliratosan, youtube-on is keress bármit ami érdekel és eredeti nyelven van.


Spanyolból először egy nyelvtanfolyamot ajánlanék, mert én annó otthon, egyedül kezdtem el, mire tanfolyamra mentem, már a sokadik leckét is le tudtam fordítani, de nem értettem a tanárt és én sem mertem megszólalni. A spanyol elég egyszerű nyelv, van egy két kellemetlenség benne (pl. a kötőmód), de ha lelkesedéssel párosul, akkor hamar eredményt érsz el.

Én amikor jobban tudtam, akkor azt csináltam, hogy egy nyelvtanfolyamon megkértem, hogy mehessek a saját szintemre és eggyel nagyobbra is. Így egy időben csináltam két szintet, de ez az elején még nem megy. A neten is sok online teszt és segédanyag elérhető.

2012. okt. 7. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igazából olyan suliba szeretnék jövőre járni ahol vagy két középfokú szakmai nyelvvizsga kell vagy egy felsőfokú ill középfokú szakmai!Illetve amit kinéztem mesterképzésnek oda feltétel egy felső és egy középfokú nyelvvizsga!ezért gondoltam az angol-spanyol verzióra!
2012. okt. 7. 13:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!