Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek egyszerre hány...

Szerintetek egyszerre hány nyelvet lehet normálisan tanulni? Iskolában 2-t tanulunk, azon kívül, egyedül érdemes-e belevágni, illetve, ha igen, egyszerre szerintetek max, hány nyelvet tud egy ember tanulni?

Figyelt kérdés
2012. okt. 16. 15:56
 1/5 anonim ***** válasza:
91%

Amennyit te akarsz.

A most 85 éves nagyapám, aki világ életében kertész volt, beszélt 4 nyelvet már amikor eldöntötte, ő pedig megtanul még mellé párat. És megtanult még németül és románul.

Időd mint a tenger a szorgalom pedig rajtad áll!

2012. okt. 16. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
52%
Volt a TV-ben valaki, aki 104 nyelven tudott.
2012. okt. 16. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 webnyelv ***** válasza:
100%
Lehet egyszerre többet is. Csak az fontos, hogy ne pont egyszerre kezd az összeset az alapoktól. De kettőt egyszerre az alapoktól is kezdhetsz még, azokat tanuld pl. 1 évig, utána kezdj újabb nyelvet és tanuld egyszerre mind a hármat. Később újabb nyelvet is hozzávehetsz.
2012. okt. 17. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%
Hat igazsag szerint sokat lehet egyszerre tanulni, csak nem erdemes. Hozzam szuletesemtol fogva ket nyelven beszeltek, a suliban elsoben kezdtem az olaszt, majd felvettem a tobbiekkel egyutt megegy nyelvet (francia). Es magamtol nemetet tanultam. Ughyhogy valoban rajtad all. :) (Az elejen en is kevertem mindent, foleg amikor bejott az olasz, a francianal mar megszoktam a helyzetet es azt csak kozepszinten beszelem, ugyhogy nem okoz gondot)
2014. jún. 30. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Cila-Bila válasza:
Annyit érdemes, ahányat megbírsz tanulni.
2018. febr. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!