Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha otthon szeretnék egyedül...

Ha otthon szeretnék egyedül tanulni angolt milyen könyvet érdemes vennem?

Figyelt kérdés
Teljesen az alapoktól érdekelne.
2010. aug. 16. 12:21
 1/3 anonim ***** válasza:

Korábban töltöttem le Headway New könyveket (minden szinthez van könyv + munkafüzet + dolgozatfüzet), ezek nagyon jók, hogy fejleszd vele az olvasás, írás, szókincs készségedet. Néhol lehet hozzá letölteni mp3-akat, így meg tudod hallgatni, hallod a kiejtést, ez is sokat segít.


Végülis ha letöltöd és tetszik, akkor vedd meg, de árat nem tudok mondani.


A nyelvtani áttekintéshez Dohár Péter Kis angol nyelvtan c. könyvét használtuk mi is, ezt ajánlom.


Illetve ha már alapfokon elsajátítottad az angol nyelvet, akkor vannak ilyen párszáz forintos (700-800), esetleg 1000 forint körüli könyvek, amiket mi is olvastunk, például a Monkey's Paw, Titanic, Dragon Heart (ez már középfok inkább).


Remélem, segítettem és sok sikert! :D

2010. aug. 16. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

1. vagyok:


Gondolom szeretsz zenét hallgatni és vannak angol nyelvű előadók, akiket szívesen hallgatsz. Akkor fogd meg és tedd be a zenéjüket, google-zz rá, az együttes nevére, a szám címére és írd a végére, hogy lyrics, ezzel megkeresed a dalszövegét. Így nagyon sokat tudsz javítani a hallásodon.


Kis idő elteltével filmeket is tudsz nézni. Kezdetben még csak meséket nézz, ha olyan kábeltévéd van, ahol lehet nyelvet választani (ha nem, akkor youtube-on van rengeteg), akkor akár a cartoon network-öt is nézheted, később filmeket is tudsz majd. :)

2010. aug. 16. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséged!
2010. aug. 16. 15:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!