Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ugyanazt jelenti ez a két...

Ugyanazt jelenti ez a két német mondat?

Figyelt kérdés

Ugyanazt jelenti ez a két német mondat?


Azaz: Olyan halkan beszélt, mintha megnémult volna.


1. Er sprach so leise, als hätte er seine Stimme verloren.


2. Er sprach so leise, als ob er seine Stimme verloren hätte.



2012. okt. 17. 19:54
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:

1. Olyan halkan beszélt, mintha elvesztette volna a hangját.


2. Olyan halkan beszélt, mintha mégis a hangját vesztette volna.

--------

Gondolom így érzed a különbséget?

2012. okt. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Elnézésedet kérem, de a második fordítás mintha értelmetlen lenne...
2012. okt. 17. 20:29
 3/27 anonim ***** válasza:
Nekem nem értelmetlen. Röviden arról van szó, hogy valakiröl feltételezem, hogy: "mintha mégis" tehát eddig nem hittem úgy igázán benne, hogy a hangját vesztette volna, de most mégis mintha tényleg elvesztette volna a hangját.
2012. okt. 17. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Hát igen, valószínűleg így van. Az első nyelvtanjához lenne még kérdésem: az "als" itt miért nem vonz KATI szórendet mint a másodikban?
2012. okt. 17. 20:54
 5/27 anonim ***** válasza:
Ezt kérdezd meg a német tanárodtól...én nem vagyok tanár...:)
2012. okt. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
OK, köszönöm!
2012. okt. 17. 21:25
 7/27 anonim ***** válasza:
66%

szia! az első válaszolónak nem volt igaza, a két mondat ugyanazt jelenti.

a "mintha" kötőszóra a németben három változat van: als ob +KATI, als wenn + KATI, als + fordított. mindegy melyiket használod, ugyanazt jelenti.


az als azért nem áll KATI szórenddel, mert annak már van jelentése: "amikor"-ként fordítjuk a múltban egyszer megtörtént dolgok leírásakor.


Er hat gefahren, als die Unfall mit ihm passiert ist. - Vezetett, mikor a baleset megtörtént vele.


Er fährt, als wäre eine Unfall mit ihm passiert. - Úgy vezet, mintha baleset történt volna vele.

2012. okt. 17. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 webnyelv ***** válasza:
66%
Teljesen ugyanazt jelenti a két mondat, nincs jelentésbeli különbség: "mintha".
2012. okt. 18. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Nem tudnátok valamilyen jó német nyelvtankönyvet ajánlani, amelyikben az ehhez hasonló nyelvtani finomságok megvannak? Nekem a "Karácsony Lajos - Tálasi: Német nyelvtan a középiskolák számára" 90-es kiadása van meg, de nagyon réginek tűnik, helyenként még az orosszal egybevetve tanítja a nyelvtant, szóval váltanom kellene.
2012. okt. 18. 08:53
 10/27 webnyelv ***** válasza:
65%
Pedig pont ezt a könyvet akartam ajánlani. :D :) Szerintem biztos benne van ez is, amit itt kérdeztél. Esetleg későbbi kiadás, amiben már nincs ott az orosz.
2012. okt. 18. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!