Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hol tudnék amerikai angolt...

Hol tudnék amerikai angolt tanulni Magyarországon?

Figyelt kérdés
Könyv, weboldal, stb. Mert azt hallottam, hogy az amerikai angol egyszerűbb, logikusabb. Köszönöm.
2012. okt. 18. 10:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez így ebben a formában hülyeség, csak kiejtésben és kifejezésekben tér el az amerikai.
2012. okt. 18. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 webnyelv ***** válasza:
Régebben láttam egy könyvet, aminek a címe az volt, hogy Kevés szóval amerikaiul.
2012. okt. 18. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 webnyelv ***** válasza:

[link]


Egyébként nem egyszerűbb. Nincs értelme direkt amerikai angolt tanulni, hacsak nem akarsz Amerikába menni. De még oda is úgy szoktak menni, hogy brit angolt tanulnak, és később megtanulják, miben más az amerikai.

2012. okt. 18. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 EffyStonem96 ***** válasza:
51%

Csak a kiejtés más... Meg 1-2 szót máshogy mondanak, de egyébként semmi különbség. Talán az a kiejtés könnyebb.

Ha most kezded az angolt, akkor előbb tanuld meg az alapokat, addig úgysem az a lényeg, hogy milyen a kiejtésed. Ha meg már tudsz, akkor hallgass zenét, nézz filmeket. Én abból tanultam meg főleg, és beszéltem, gyakoroltam, akár egyedül is... Most amerikai kiejtéssel beszélek. Nem ez a célom, mert sokkal jobban tetszik az egyik fajta UK-beli kiejtés-merthogy ott is több van-, úgyhogy most arra gyúrok.

De ha te az amcsit szeretnéd, bármilyen amerikai filmet nézhetsz. Rád fog ragadni az a kiejtés.

2012. okt. 18. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Egy-két szó különbözik? Csak? Kissé?

4-es, próbáld meg lefordítani a Kiskakas gyémánt félkrajcárját brit angolra, és amerikaira!

T. Kérdező: Az amerikai angolnak csupán a helyesírása egyszerűbb, mint a britnek, de nem sokkal.

2012. okt. 18. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 EffyStonem96 ***** válasza:

Jó, akkor van több olyan kifejezés, ami teljesen más. Ki lehet ragadni olyan mondatokat, amikben csak ilyenek vannak, de belátom, hogy tényleg van sok olan, amit a két országban teljesen máshogy mondanak. Meg főleg a szleng, az tényleg totál más...

De a lényegen nem változtat, szerintem nincs értelme csak azért amerikait tanulni, mert az elvileg egyszerűbb. Ha már viszont valaki tud angolul valamennyire, akkor lehet tanulgatni ezeket a különbségeket.

2012. okt. 18. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!