Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ma írtam a német érettségit,...

Ma írtam a német érettségit, véletlen nem tudtok olyan oldalt ahol még ma megtudnám nézni a megoldásokat?

Figyelt kérdés
2012 októberit keresném .Én nem találtam semmit sem sajnos :(

2012. okt. 24. 13:54
 1/10 dimdum válasza:
Én sem tudom, de milyen szinten írtad? Az emeltről szívesen beszélgetek :)
2012. okt. 24. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
KÖzepen írtam, de semmi nincs fent:( még csak a feladatlap sincs...:'(
2012. okt. 24. 18:54
 3/10 anonim ***** válasza:

Érdekes, nekünk elmondták, hogy ma 8 órától lesz fent a honlapon.. bár lehet már megtaláltad, azért belinkelném, hátha más is keresi. :)


[link]

2012. okt. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Belenéztem a vizsgakérdésekbe. Na, azt írja, hogy:


Welche Brettspieltypen sind zurzeit trendy?

----

zurzeit...na, ilyen nincs! zur Zeit, az van!...:)) De elötte volt még legalább öt hiba!...:)))

2012. okt. 25. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
In neuer Rechtschreibung gilt in der Bedeutung "im Augenblick, jetzt, gegenwärtig" nur noch die Zusammenschreibung zurzeit als korrekt: "Das Geschäft ist zurzeit geschlossen." Getrennt wird geschrieben, wenn eine bestimmte Zeit gemeint ist: "zur Zeit Goethes" oder "zur Zeit der Ernte".
2012. okt. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ennyire ne nézd hülyének az összeállítóit! :)
2012. okt. 25. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Da sagte die Frau Fachlehrer: „Wenn ihr wollt,

dass das Schulgespenst kommt, müsst ihr jetzt das Licht ausmachen.“

---------

Hast du eine Idee, warum hier der Fachlehrer als Frau bezeichnet wird?...:)

2012. okt. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Jogos, de azért bele lehetne kötni.

Nem is olyan rég még nem használták ezeket a szóalakokat, mint ahogyan pl. a Feuerwehrfrau-t sem. Ők megtanulták szépen 30-40 éve, hogy ha nő is ezt az alakot kell használni. Gondolj csak arra, hogy Installateurin. Ilyen alakja nincs. Bár női szerelőt elvétve találni, de nem gyakori. De igazad van, az összeállítóiknak lépést kellene tartaniuk az újításokkal.

2012. okt. 25. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hát szerintem nem lehet belekötni, mert a Fachlehrerin igenis létezö "Berufsbezeichnung" Feuerwehrfrau is közismert nálunk. Tudom, ez valami osztrák szöveg, ott lehetnek a némettöl (értsd: németországi német nyelv) eltérö kifejezések.Na, mindegy, nem nekem kellett vizsgáznom. Én úgyis helyesen értelmeztem volna...:))
2012. okt. 25. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Annyit még hozzátennék, hogy amikor Angela Merkel megnyerte az elsö választást, sokáig mindenkinek szokatlan volt a "Kanzlerin" kifejezés, mert addig ez a szó nem létezett...:)
2012. okt. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!