Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen angol és német nyelvkön...

Milyen angol és német nyelvkönyvet ajánlanátok otthoni tanulásra?

Figyelt kérdés
Gimiben anno mindkettőt tanultam. Németből Themen Aktuellből tanultunk, angolbol pedig az Opportunitiesből. Most szeretném tovább folytatni otthon. Németből kivégeztük a Themen összes részét, angolbol pedig az a könyv nem igazán jött be. ezért keresek valami újat. Ki milyenből tanult/tanul és meg volt vele elégedve? Milyet ajánlanátok? :) Mindkettőből haladó szintre lenne szükségem :)
2012. nov. 1. 11:04
 1/4 anonim ***** válasza:
exam fright killer
2012. nov. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mi régebben a pingpong new című könyvből tanultunk. Van középhaladó, haladó is belőle. Később a delfinből tanultunk, az egy kicsit talán nehezebb. Általánosban planetból tanultunk, de nem tudom abból van-e haladó szint.

[link]

Ezen az oldalon rengeteg könyv van, szerintem nagyon jók is, felülre írd be hogy német haladó, akkor azokat adja ki. Így is több oldalt talál. Elolvashatod mik vannak benne, a tartalmát, milyen korosztálynak ajánlják, milyen szintűeknek, milyen a szókincse stb. Angolt ugyanígy kereshetsz, ugyanúgy van mint a német.

2012. nov. 1. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Őszintén szólva szerintem felesleges a tankönyv, legalább is ezek amit a gimnázium használnak.

Leegyszerusítve 3 dolog kell a nyelvtudáshoz: nyelvtan, szókincs és hogy folyékonyan tud használni szóban, írásban, tehát gyakorlás.

Nyelvtannal szerintem annyit nem kell foglalkozni, főleg angolnál. Gyorstalpalóban átnézed és utána majd kialakul, hogy mit mikor kell használni. Felesleges állandóan azzal foglalkozni, hogy mit mikor kell használni. Az elején csak rágörcsölsz és nem tudsz tőle haladni.

Szókincs: Én amit használtam, az a 3000 leggyakoribb angol szó, az élő 500.000 angol szóból ez a 3000 teszi ki a hétköznapi beszéd 90%-át, egy angol nyelven jól beszélő ember kb. 8 ezer szót használ, tehát ez ad egy jó alapot, ha ezeket tudod, csináltam még egy külön füzetet kifejezéseknek, ezzel a kettővel már volt egy alap tudás, ezután anyanyelviek által alkotott szövegeket fordítottam: CNN.com, Time.com, naponta több tucat cikket raknak fel, filmeket néztem.

Gyakorlásképp: sharedtalk.com . Angol anyanyelvuekkel beszélhetsz szóban és írásban, gyakorlásnak tökéletes.


Szerintem ezek a klasszikus tankönyvek a lebutított szövegeikkel maximum arra jók, hogy ilyen utcai árus szinten megtanulj beszélni.


Egy könnyebb nyelvet fél év alatt meglehet tanulni nulláról közel felsőfokig, ha elég időt tudsz ráfordítani.

2012. nov. 1. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Headways-
2015. máj. 5. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!