Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek ez nem felháborító...

Webnyelv kérdése:

Szerintetek ez nem felháborító? 2009-es német nyelvkönyv kapható a könyvesboltokban régi helyesírással!

Figyelt kérdés

Német kisokos (nyelvtani összefoglaló): még muß van benne muss helyett, stb. Pedig ezeket a régi alakokat már németórán és nyelvvizsgán sem fogadják el!


Még ha antikvár, vagy valami régi könyvet árulnának így, de ez 2009-es!


Az üzlet az üzlet!



2012. nov. 2. 23:08
 1/10 anonim válasza:
Fúúj ez gusztustalan, hogy rohadnának meg!!
2012. nov. 2. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szia webnyelv!


Ez valami utánnyomás lehet! Mondom én, hogy nincs cenzúra magyarországon!...:))))))

2012. nov. 2. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Malats ***** válasza:
Borzalmas. Nem ezen fog mulni a nyelvtudásod.
2012. nov. 2. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a Német kisokossal nem éppen ez a legnagyobb probléma... Az üzlet valóban üzlet: mennyi is volt a könyv? 300 Ft?
2012. nov. 3. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Fu, basszus, mindjárt elhányom magam. Hogy nem sül le a képükről a bőr!


Én sem hiszem, hogy ezen múlna a némettudásod, a német, az német attól még.

2012. nov. 3. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Á, nem ezen múlik a némettudásom, dehogy! Csak ugye ezt mindig magammal tudom hordani, előveszem, pl. utazás közben. Mivel én 20 éve kezdtem tanulni a németet, bizonytalan vagyok az új helyesírásban néha. Meg akartam nézni egy szót, speciel a mußte igét, hogy hogyan is írják, és akkor láttam, ott a muß is hibásan szerepel.


Múlhat ezen a nyelvvizsga is! Mi van, ha 1-2 ponton múlik a nyelvvizsga és pont ilyen hiba miatt?

De ha nem így lenne, akkor is, könyörgöm, ha már kiadnak egy nyelvkönyvet, ne legyen benne hibás alak idegen nyelven!!!

Az is vicces, hogy 12 éve olcsóbb volt, most drágább lett, de jobb nem lett a minősége, hanem rosszabb.


Ajánlani akartam néhány kezdő tanítványomnak ezt a könyvecskét (van köztük, aki 20 éve tanult németül először, mint én), de most már nem fogom ajánlani.


Néhány válaszról itt nem tudtam eldönteni, komoly-e vagy cinikus.

2012. nov. 4. 10:21
 7/10 Retekszisz ***** válasza:
megsúgom neked, hogy a muß is helyes alak, amit elfogadnak nyelvvizsgán.
2012. nov. 4. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ahol a "muß"-t elfogadják az nem nyelvvizsga. Legfeljebb egy viccvizsga!
2012. nov. 4. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Germanisztikán egyetemi tanárom aláhúzta a dolgozatban, amikor azt írtam, hogy muß. Ennyit erről. És ennyit a könyvkiadóról is.
2012. nov. 12. 12:36
 10/10 A kérdező kommentje:
"Viccvizsga" - ez tetszett! :D
2012. nov. 12. 12:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!