Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha lenne időd és egy kisebb...

Ha lenne időd és egy kisebb összeged nyelvtanulásra, hogyan használnád?

Figyelt kérdés
Mondjuk 2 hónap és 40-60 rongy. Eddig egy könyvből gyarapítom a gyenge középfokú németemet, de rá lehetne kapcsolni jobban. Tanfolyam? Utazás? Más?

2012. nov. 3. 10:49
 1/10 anonim ***** válasza:
58%

én a pénzt a barátnőmre költeném,

és letöltenék rengeteg német filmet/sorozatot, és azokat nézném német felirattal, és egykét nagyon új dolognak utánanéznék szótárban.

innentől kezdve már magától fog jönni, hogy hogy is kell használni a szószerkezeteteket, nyelvtant, stb.

2012. nov. 3. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Én 55.000 forintból kimentem 1 hétre Bécsbe, ott jól elvoltam, megnéztem minden nevezetességet, szép helyeket. Voltam a schönbrunni kastélyba ill. állatkertbe, Praterba, Stephansdomba, Parlamentbe, Hundertwasserhausba, Karlskirchebe, és még rengeteg más helyen. gyönyörűek, ajánlom mindenkinek. Mindenhol volt valaki aki magyarázott érdekes dolgokat, természetesen németül. Nagyon jó tanulási módszer. Ha csak elmész egy boltba vagy bárhova, mindenhol németül kell beszélned.

Az első kommentelőnek sem rossz az ötlete, hogy nézz filmeket, sorozatokat. Természetesen németül és német felirattal. Vannak egyébként német mozik, én oda szoktam járni. Német film + német felirat. Ebből is sokat tanultam már, na meg a zenékből. Kerestem sok német zenét, amiket nagyon szeretek, a kedvenc számaim mind német. Megpróbáltam megérteni a szövegét, ha nem ment, megkerestem a neten és lefordítottam. Én eddig a zenékből tanultam a legeslegtöbbet.

De egy német tanfolyam is nagyon jó. Én is jártam heti 2x tanárhoz. Ha találsz egy jó tanárt, akkor jobban is tanulsz és még élvezed is. Jobb egy olyan csoport (szerintem) ahol nem csak te vagy, hanem mondjuk 3-4 emberrel együtt tanulsz. Ne sokkal, mert akkor nem tud rád figyelni rendesen a tanár és nem fejlődsz annyira. Én imádtam járni, mert mindig azt csináltuk, hogy kaptunk egy papírt, volt rajta valamilyen szöveg amit közösen olvastunk és fordítottunk. Mindenki egy-egy mondatot. Kiírtuk a szavakat egy füzetbe amiket nem értettünk. Utána az interaktív táblán a tanár adott feladatokat. Pl. kiír a tábla egy szót: alma. Ott van még 10 buborék ami össze-vissza lebeg és német szavak vannak benne. Neked az Apfel szóra kell kattintanod. Mindig egyre nehezebb lesz (ügyesség szempontjából) mert össze-vissza mennek a buborékok meg különböző akadályok vannak benne. Mindig versenyeztünk hogy "ki hal meg előbb". Persze más játékok is voltak, időnként gépeztünk és ott németeztünk. Mindenkiben élt egy kis versenyszellem ezért mindenki szeretett járni. Tanultunk és közben jól éreztük magunkat. Nem kell a szótárt lapozgatva ülni a szavak fölött, így sokkal jobban bevésődött az agyunkba. Na persze más tanfolyamok is vannak.

Nem tudom mennyi idős vagy, ha nem nőttél még ki a táborokból, akkor elmehetsz egy német táborba. Régebben voltam én is, van egy tábor, 13 éves már. Magyarországon van, nem külföldön, de német-angol tábor, és Angliából, Kanadából, Amerikából, Németországból, Ausztriából és Svájcból lejön 1-1 tanár. Ők nem tudnak magyarul és így tanítanak téged. Rákényszerülsz hogy németül beszélj, így sokat tanulsz. Mehetsz csak angolra, csak németre, vagy németre és angolra is. Ebbe a táborba ahová én mentem csak azok mehettek akik már kijárták az általánost. Tehát gimisek vagy még idősebbek. A tanárok mind huszonévesek voltak, mi meg 17-18. Nagyon jófejek, annak ellenére hogy a tanáraink összehaverkodtunk teljesen. Van napi 8 németóra, de mégis imádja mindenki. Nincs bezártság, kimehetünk a tábort területéről, bárhova mehetünk a városba. Éjjel pl. bográcsoztunk. Annyira szerencsétlenek voltunk hogy hajnali 5re sikerült megfőzni a kaját amit éjfélkor kezdtünk el. De szép is volt. :)

Na szóval rengeteg tanulási módszer van, és ha megtalálod a számodra megfelelőt, ha találsz jó tanárt, úgy tanulhatsz hogy még élvezed is.

Bocs hogy ilyen hosszúra sikeredett, legalább volt mit olvasnod :)

2012. nov. 3. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Bocs hogy ilyen hosszúra sikeredett, legalább volt mit olvasnod :)

-----

Ezt írhattad volna németül is...legalább tanult volna valamit belöle...:)

2012. nov. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, nekem is eszembe jutott ez miután leírtam :D:)
2012. nov. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Az első két válaszadó feltételezi, hogy egyedül is jól megy a tanulás. Ha így van, akkor tényleg fölösleges erre költeni.

Ellenkező esetben én magántanárt javaslok, heti 1 vagy 2 órában, az havi 10-20 ezer forint. Fontos, hogy a tanár nem fogja helyetted megtanulni a dolgokat, tehát ha gyorsabban akarsz haladni, akkor annak egyetlen módja, hogy többet tanulsz, mint eddig. (Vagy mondhatjuk úgy is, hogy többet foglalkozol a nyelvvel, mint eddig, amivel beleérthető az is, hogy rengeteg német filmet is nézel a rendes tanulás mellett.)

Viszont a tanár azért kell, hogy kijavítsa a hibáidat, a beszédet is tudd kivel gyakorolni, hogy megmondja, mivel kéne foglalkoznod. De a munkát neked kell elvégezni.


Ha nem igazán akarsz sokat tanulni, akkor jobb a tanfolyam, ott megvan a tematika, honnan hova jutsz, megcsinálod, amit kérnek és kész. Heti 2 tanóra, + heti néhány óra otthoni tanulás esetén ez a költséghatékonyabb megoldás.

Ha hajlandó vagy heti 10+ órát tanulni, akkor viszont a magántanár a jobb szerintem.

2012. nov. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én a megtakarított pénzemből nyelvtanárhoz mentem. Igaz, még kezdő vagyok (olasz). Ha eljutottam egy középfokú szintig, akkor majd bejátszom azt, hogy önállóan felkészülök a felsőfokra. Angolból is így csináltam és bevált :)
2012. nov. 3. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, hasonlókra gondoltam én is de így beindult a fantáziám. A kettes lelkesedése külön tetszik :) És meg is válaszolta a részletkérdéseimet. Azt még elmondhatná, ha erre jár, hogy melyik nyelviskolába járt.

A tanulás jól megy, heti 10+ óra bőven megvan, ami hiányzik az a beszéd, még gondolkozok a tanár és a tanfolyam között. Mindkettő lutri, de egyedül ülni valakivel talán kevésbé van kedvem, voltak már tapasztalataim ezzel kapcsolatban is most nem vágyok ilyen izgalmakra.

Egyébként marha nehéz filmeket és feliratokat is találni! De azért szereztem 3-4-et.

2012. nov. 3. 20:21
 8/10 anonim ***** válasza:

Én a Nyitott Világ Alapítványnak a nyelviskolájába jártam, azt hiszem Gramaticus nyelviskolához tartozik.

[link]

Ezen az oldalon le tudsz tölteni filmeket németül és elvileg német felirattal is. Fölülre az angol címét kell beírni.

Egyébként van egy csomó olyan oldal ahol beszélgethetsz németekkel. Pl. [link] A "Sprachpartner suchen" fülre rákattintva kiválaszthatod hogy az anyanyelve mi legyen (német) és hogy mit akarna tanulni (magyar) és talál egy csomó mindenkit. Kiírja a nemét és a korát, választhatsz. Beszélhettek írásba vagy akár szóba. Ha közben tanítani nem akarod magyarul, akkor simán egy német oldalra, német chatre vagy facebook szerűségre regisztrálsz ott beszélgetsz valakivel. Megbeszélhetitek hogy pl. skypeon beszéljetek szóba stb.

Ha meg elutazol valahova, még jobb. Minden német körülötted és rá vagy kényszerülve hogy németül beszélj. Tanulsz és közben sok érdekeset látsz :)

2012. nov. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ja és ha nem jöttél volna rá, a kettes voltam :)
2012. nov. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nem volt nehéz rájönni :)

Kösssz az oldalakat!

2012. nov. 4. 10:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!