Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyit terhelést bír az agy...

Mennyit terhelést bír az agy naponta? Mennyit kell pihennie?

Figyelt kérdés
Tudom, hülyén hangzik,de a nyelvtanulásomat kéne felpörgetnem(újra kell kezdnem).Sajnos túl sok időm van(munkanélküli) és szeretném kihasználni az időmet a lehető legjobban(mert nem tudom, hogyan tudok majd érvényesülni később). Amikor még volt munkahelyem, munka mellett kevésbé értem rá nyelvet tanulni. Németet+angolt szeretnék egyszerre tanulni, mert nem tudhatom mikor kell a "csodálatos" politikusaink miatt elhagyni az országot. Persze, ha nem muszáj nem mennék el, hátha jobban tudnék nyelvekkel itthon is érvényesülni. Mennyit kell pihenni-e az agynak?(mint az izomnak?) vagy egyén függő?

2012. nov. 9. 23:08
 1/4 webnyelv ***** válasza:
100%

Nem véletlenül találhatták ki, hogy az általános- és középiskolákban is fél nap tanulás van, szünetekkel. A nyelvórák, előadások is általában 45-90 percesek, utána szünet, utána újabb óra.

Egyénfüggő. Valaki nagyon belejön és órák hosszat tanul. De érdemes (egyéntől függően) fél óránként vagy óránként szünetet beiktatni.

2012. nov. 10. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi választ. Csak a napi 1.5 órát keveslem, legalább 6-7 óra kellene főleg 2 nyelvre.
2012. nov. 10. 13:55
 3/4 anonim ***** válasza:
94%
Az emberi agy reggel 8-10-ig, délután 15-18 között a legfogékonyabb a tanulásra. Persze csak akkor, ha nincs stresszben.
2012. nov. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
90%

Ami érdekel azzal órákon át tudok foglalkozni szünet nélkül

Ilyenek nálam a nyelvek,matek,biosz

Ami annyira nem foglalkoztat,az már nehezebb..

Nekem úgy vált be ezeknél,hogy 40 percenként mindig 10 perc szünet,a szünetben pedig csinálj valami teljesen mást

Amúgy úgy tudom ha az alapokról indulsz,nem jó egyszerre 2 myelvet tanulni mivel keverheted őket

2013. jan. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!