Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Német tagozaton fogalmazást...

Német tagozaton fogalmazást kéne írni. Segítene valaki vázlatosan megszerkeszteni a szöveget? Herzlichen Dank!

Figyelt kérdés

1. Welche Schule haben Sie besucht und wo lernen Sie zur jetzt?

2. Wie ist ihr Stundenplan? Welche Stunden haben Sie in der Woche?

3. Wie finden Sie ihre Schulfächer, haben Sie Lieblingsfächer? Welche?

4. Was machen Sie in der Stunde (mit…)?

5. Was möchten Sie später mit der Deutschen Sprachen machen? Warum lernen Sie Deutch?

6. Welche Schwierigkeiten haben Sie in der Schule?

7. Welche Noten haben Sie?


Mivel személyes kérdések ezért csak a mondatszerkezeteket kéne felvázolni, aztán kiegészítem a megfelelő szavakkal.


2012. nov. 11. 18:31
 1/2 A kérdező kommentje:
sürgős lenne
2012. nov. 11. 18:32
 2/2 anonim ***** válasza:

Én így írnám:

1. Ich lerne in dem/der ...schule.

2. Ich habe schwer Stundenplan. In de Woche habe ich Sport,Litteratur stb.

3. Ich finde es sehr gut. Meine Lienlingsfächen sind ...

4. Ich lerne in der Stunde....

5. Ich möchte später meine Sprachkentnisse (pl.im Ausland arbeiten) Ich finde diese Sprach (interessant)

6. Ich habe wenige Schwierigkeiten z.B. ...

7. Ich habe (eine Fünf,eine Vier)


Én így írnám, nem biztos hogy jó. A pontok helyére írd a te véleményed, és a zárójelekbe azért írtam hogy érthető legyen amit mondani akartam. Remélem így jó :)

2012. nov. 11. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!