Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvet könnyebb...

Melyik nyelvet könnyebb elsajátitani: német vagy olasz?

Figyelt kérdés
Van némi német alapom de ugy érzem nem tudnám megjegyezni a szavakat, olaszul még nem tanultam de tudok románul és látok hasonloságot a kettő között. Németet talán csak azért akarnék megtanulni mert elég sok helyen követelmény.
2012. nov. 16. 09:02
 1/5 lillus0501 válasza:
Szia, anyukám példájából kiindulva- mindkét nyelvet tanulta- az olasz,abból sikerült egy megfelelő szintet elérnie.De ez nem írott szabály.. Bármelyiket is választod károd nem származik belőle:) Ha már tanultál németet én azt választanám.. A szavak megjegyzéséhez annyit, hogy csak az elején nehéz..Szerintem sokat tudnak segíteni a feliratos filmek.. német torrent oldalakról tudsz letölteni.. és keress hozzá német feliratot:) Hidd el csak az első pár alkalom tűnik "szörnyűnek".
2012. nov. 16. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az olasz kicsit könnyebb, de ez szubjektív.
2012. nov. 16. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az olasz könnyebb, főleg a románra, mivel elég hasonló.
2012. nov. 16. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

mindenkinél más szerintem.

én 5 évig tanultam németet, és 5 év után alig tudtam kinyöködni egy értelmes és nyelvtanilag helyes mondatot. ehhez azért az is hozzátartozik, hogy alapba nem tettszett a nyelv, a kiejtést is utáltam, és hát nem voltam valami szorgalmas. ez után angolt kezdtem tanulni, ami tetszik, és azonnal ráállt az agyam, ez után jött az olasz. szerintem egész könnyű, bár még csak nagyon az eéején tartok. plusz ha tudsz angoul te is, szinte egy csomó szó ugyanolyan.

2012. nov. 16. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 webnyelv ***** válasza:
Mindkettőt sokat tanultam. Tömören: az olaszt könnyebbnek találom.
2012. nov. 16. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!