Olasz vagy német?

Figyelt kérdés
Biológia tagozatos vagyok jövőre jön a nyelvválasztás, angolt tanulok, melyiket válasszam másodiknak?

2012. szept. 4. 19:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Némettel sokkal több mindent lehet kezdeni, pláne magyarként.
2012. szept. 4. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nos, a németet kb 90 millióan beszélik olyan fejlett országokban, mint Németország/Ausztria/Svájc, az olaszt kb 65 millióan, főként Olaszországban, ami ugyan fejlett, de nem közelíti meg a fent említett három német nyelvű országot.

Ezért egyértelműen a német hasznosabb nyelv, mind európai, mind világszinten, viszont én azt tanácsolom, hogy ne eszerint válassz, hanem amelyik jobban tetszik!

Ha az olasz kultúra/nyelv jobban vonz, válaszd azt, nem veszthetsz vele semmit!:)

2012. szept. 4. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A Biologia miatt a latint javasolnám. Sokkal egyszerübb, mint a német.
2012. szept. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Utolsó, ha a latin alatt a kettő közül a latin eredetűre gondoltál vagyis az olaszra akkor ok, de ha magára a latin nyelvre, akkor helyesbítenék, a latin sokkal de sokkal nehezebb a németnél.. eleget tanultam őket ahhoz h tudjam, ráadásul a biológiához az orvosi latin kell, ami nem egyenlő az eredeti latinnal, hanem annak mintájára, annak szabályai alapján mesterségesen létrehozott mű nyelv és nem is nyelv hanem szavak gyűjteménye, amiknek nem sok közük van az eredeti latinhoz, mert amikor azt használták akkor ezek a szavak még nem léteztek. Aki biológiával foglalkozik annak nem a latint kell tanulnia, hanem ezeket a szakszavakat..
2012. szept. 5. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!