Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Harmadik nyelv? Melyik lenne...

Harmadik nyelv? Melyik lenne hasznosabb? Olasz, vagy francia?

Figyelt kérdés

Jövőre fogok érettségizni, szeretnék addig egy plusz nyelvet tanulni. 9 éve tanulok németül, felsőfokú nyelvvizsgát fogok tenni belőle jövő év végéig, azzal semmi gond nem lesz, remekül megy. Angolul csak 2 éve tanulok, de a középfokot már most le tudnám tenni, ugyanis nagyon sok angol könyvet olvasok, angol filmeket, zenét, stb. Tényleg nagyon jól megy, jövő év végéig meglesz abból is a felsőfok (hál'Isten nagyon jó a nyelvérzékem :P). A két nyelv az iskolában olyan könnyen megy (pedig emelt óraszámban tanulom mind a kettőt), hogy be szeretnék vállalni egy harmadik nyelvet. Egy éve el is kezdtem az olaszt, különtanár megtanította az alapokat, könyveim voltak, 4 hónap alatt nagyon magas szókincsre tettem szert (1600-2000 szó között), és a nyelvtani szabályokat kívülről fújtam. Azonban nem tudtam hol használni - nem találtam filmeket, zenéket, könyveket, mint angolul. Így az olasz csak elmélet szintjén van meg. De hallottam, hogy a francia sokkal hasznosabb, több anyagot is találnék róla. Szépen lassan, komótosan tanulgatnám, gyakorolgatnám. Szerintetek menne?

17/F


2012. nov. 22. 09:57
 1/9 anonim ***** válasza:
76%
Ha csak tizedannyira menne a francia, mint a dicsekvés, már jó lenne...
2012. nov. 22. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Remek, ebből most biztos okultam, az egész életemet sikerült megváltoztatnod! Köszönöm, ó, mester! Következő... :)
2012. nov. 22. 10:06
 3/9 schocko ***** válasza:
Ha nem használod a nyelveket, akkor lassan elfelejted őket, kivéve azt amit perfekt tudsz.
2012. nov. 22. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen, ez a gondom az olasszal. Nincs hol használnom, van két nyelvkönyvem, amit a tanárom fénymásolt le nekem még anno, de nincs lehetőségem használni. :/
2012. nov. 22. 10:29
 5/9 anonim ***** válasza:
Azt tanuld, amelyik érdekel, mert később is muszáj lesz használnod, hogy el ne felejsd. Én olasznak mennék neki, mert újlatin nyelv, és könnyebb utána hasonlót tanulni, viszont az angol-német-francia az európai alap. Különben arra azért figyelj, hogy nem a nyelvvizsga teszi a nyelvtudást, ha bekerülsz egy céghez, elsődlegesen a beszédkészséget nézik, amit szerintem maximum anyanyelvi környezetben lehet megszerezni, legyen szó bármely nyelvről.
2012. nov. 22. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsod :) Szerintem akkor a franciára fog esni a választásom. A nyelvhasználatra van lehetőségem, kint él pár rokonom Frankfurtban, az unokatestvérem is, akinek a férje amerikai, így az angolt is szoktam használni és a németet is, ugyanis ők nem tudnak magyarul.
2012. nov. 22. 19:15
 7/9 anonim ***** válasza:

én idén vettem fel a franciát. már most nehéz! sok szerencsét hozzá ha azt választod...

olasz elvileg könnyeb

2012. nov. 23. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Én a franciát javaslom, sokkal több országban beszélik, mint az olaszt. De attól is függ, mik a terveid, mert, ha mondjuk Olaszországban akarsz élni, akkor meg egyértelműen az olasz.

Egyébként ezt a kárdést azért írtad ki, hogy mindenki megtudja milyen nagy nyelvzseni vagy, vagy mi???

2012. nov. 26. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Mindenképpen OLASZ, mert manapság már nagyon sok helyen használják. Nekünk magyaroknak hasznosabb, mint a francia!!! Egyik ismerősöm olaszul és franciául is perfekten beszél, és ő mondta ezt nekem. Mellesleg én olaszt tanulok (hasonló képességekkel, mint te) és IMÁDOM:) Temperamentumos, pörgős, szenvedélyes...egyszerűen gyönyörű. A nyelvet a személyiségedhez is választod:)!
2012. nov. 26. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!