Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az ukrán akkor is könnyű ha...

Az ukrán akkor is könnyű ha nem közvetlenül az angol után tanulom?

Figyelt kérdés

Sziasztok.Középiskolás vagyok és érdekelnek a nyelvek.Most tanulok angolt,franciát,oroszt.Eszembe jutott hogy később megtanulnék ukránul,de csak egy ötlet,még nem vagyok benne biztos.

Jelenleg angolból van közepem és készülök a felsőfokú szóbelire.Az ukrán után szerintem oroszt szeretnék gyorsan megtanulni mert abba már elégszer belekezdtem és már egyszer szeretném normálisan megtanulni.De az nem lenne baj ha az ukránt(akár csak alapokat)később tanulnék?Nem lenne nehezebb?És amúgy nem keverném az orosszal?


Tudom hogy hosszú de ha elolvasod,akkor köszi :)



2012. okt. 20. 22:09
 1/3 A kérdező kommentje:

Amúgy félrekérdeztem.Nem az angol után hanem az orosz után.

Bocsi

2012. okt. 21. 08:44
 2/3 anonim válasza:
Az ukrán alapból egy nehéz nyelv,és igen eléggé hasonlit az oroszra, sokan akiknek nem az anyanyelvük és mindkettőt tanulták gyakran keverik.De általában ez nem jelent nagy gondot mert igy is megtudod magad értetni :)
2012. okt. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Arra mérget vennék, hogy eleinte keverni fogod a kettőt, főleg ami az olvasást illeti, de ha tisztességesen gyakorolsz, akkor menni fog. A szókinccsel meg majd vigyázni kell, mert az sajnos olyan, hogy hajlamos az ember erre vagy arra azt hinni, hogy ugyanúgy van, mint oroszul, közben meg nem is. A nyelvtan az hasonló, de azért van néhány különbség; mindenesetre előny ha már tudod az oroszt, mert (ha a szókincs nem is annyira) a nyelvtan így biztos sokkal könnyebb lesz.

Örülök, hogy ukránul is szeretnél majd megtanulni :)

Sok sikert hozzá!

2012. okt. 22. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!