Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Sikeres éretségi letétele...

Sikeres éretségi letétele után köteles vagyok-e bejárni az adott órára?

Figyelt kérdés

Tavaly Májusban sikeresen éretségiztem le angolbol , és idén még bekell járnom az órákra elvileg. Megoldható-e hogy felmentést kapjak a tantárgy alol?

17F



2012. dec. 4. 14:02
 1/6 Andizsuzsi ***** válasza:
Sem elvileg, sem gyakorlatilag nem kell bejárnod, angolból a középiskolai tanulmnyaidat befejezted. (osztályozó vizsgát tettél a 12. év anyagából) De a nyelvtan órán kicsit jobban figyelj.
2012. dec. 4. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ! Hát igen , 1 éve élek itthon és kihagytam 5 év magyar nyelvtanulást. Szóval elnzését az esetleges helyesírási hibákért :)
2012. dec. 4. 14:33
 3/6 Andizsuzsi ***** válasza:
Írj egy kérvényt a biztonság kedvéért az igazgatónak, írd meg, hogy leérettségiztél az adott tárgyból, ezért adjon felmentést a tanulása alól. (Az az érdekes ebben, hogy fiam gimnáziumában már osztályozó vizsga után nem engedte be az angol tanár a gyerekeket az órára)
2012. dec. 4. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 EffyStonem96 ***** válasza:
Azzal, hogy letetted az osztályozó vizsgát, már megkaptad az utolsó jegyed angolból középiskolában. Tehát nem kell bejárnod. Az én sulimban például külön kérvényt kell írni akkor, ha be akarsz járni...
2012. dec. 4. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nálunk csak akkor lehet nem bejárni, ha írtál kérvényt az igazgatónak, csatolva a törzslapkivonatot, ő pedig hivatalosan felmentett az angol nyelv tanulása alól. De van olyan tanár, aki már osztályozóvizsga után elenged.
2012. dec. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hát, nálunk nem engedélyezték, az igazgatót is megkérdezték, de azt volt a válasz, hogy be kell járni. 11-ben volt az érettségim, és két évig ott kellett még ülni angolórákon. (Ötéves suliban voltam.)

Az utolsó évre meg már direkt úgy tették az órákat, hogy még csak véletlenül se tudjunk hazamenni, angol sosem az utolsó óra volt. Konkrétan köteleztek minket arra, hogy bejárjunk, ott legyünk.

2012. dec. 6. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!