Ez hogy van angolul?

Figyelt kérdés
Pont ma van 2 hónapja, hogy először találkoztunk. Örülök, hogy megismertelek.És nagyon várom, hogy újra lássalak...
2009. aug. 19. 13:24
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Dot he has 2 months today, that we met first. I am glad that I got to know you.and I am waiting for seeing you again very much...
2009. aug. 19. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

It was two months ago today that we first met and I am very happy about it. I am looking forward to seeing you again...


Az előző válaszolónak: Dot = "pont", de olyan értelemben, hogy "pötty", és nem olyan értelemben, hogy "pontosan" :D


Szóval ennyit ér a webfordítás ...


-falcon-

2009. aug. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Azt a bizonyosat az angol úgy mondja, hogy It's been two months since we first met. A másik mondat pedig: I'm glad to have met you. Az angol a meet-et használja valakivel megismerkedni értelemben.

Ez a dot igen mókás volt, ahhoz képest a többi meglepően jó. A szótárhasználat is egy tudomány. Célszerű visszafele is kikeresni egy megtalált szót, illetve a szófajra odafigyelni.

2009. aug. 19. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
76%
Első vagyok, BOCS! :D Nagyon okos akartam lenni.... :D
2009. aug. 19. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Igen, az "It's been..." valóban szebb, ettől függetlenül a sima múltba tett "It was... ago today that..." is helyes szerintem, legalábbis most rákerestem, és kiadott egy csomó találatot.
2009. aug. 19. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Gondolkoztam még a mondatokon, mert érdekelt. :)

Szóval: szerintem a present perfectes alak inkább az eltelt időtartamot hangsúlyozza. "It's been two months since we first met" = Már két hónap telt el, mióta találkoztunk.


Az eredeti mondat viszont szerintem inkább azt akarja hangsúlyozni, hogy "ma mondhatjuk el azt, hogy pontosan két hónappal ezelőtt találkoztunk". (tehát nem tegnap mondhattuk el, és nem is holnap). Emiatt szerintem inkább a sima múltas szerkezet lenne a jobb: "It was two months ago today that we first met."

De várom a véleményeiteket!


-falcon-

2009. aug. 19. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Kedves Falcon! (Ugye úr vagy?)

Már máskor is leveleztünk. Ez nekem nagyon nem tetszik, hogy "it was ... ago today", merthogy a today az jelen idő. Two months ago+today ezek nem összeférhető időhatározók, az "ago" nyilvánvalóan a mindenkori mához viszonyít, külön jelzés nélkül.(Egyébként hogy tudtad ezt a hiányos mondatot beírni a keresőbe?)Hamár mindenáron bonyolítani akarod, akkor: It happened exactly two months ago that...

2009. aug. 19. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy megint összefutottunk! Igen, úr, bár ha nem muszáj, nem ragaszkodnék hozzá. :)

Teljesen világos és logikus a gondolatmeneted. De gondolj először a magyarra: ma két hónapja történt. Ebben is benne van, hogy "ma" és az, hogy "történt", mégsem ütik egymást. (Persze, ez még nem korántsem jelenti az, hogy az angolban is működne a dolog.)

A keresőben többféle verziót is kipróbáltam. Pl.

"one year ago today", "six months ago today" stb. Sajnos azt nem tudom, hogy hiányos mondatra rá lehet-e keresni, de ezekre szép számmal adott ki találatokat.


-falcon-

2009. aug. 19. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az exactly nevű angol szócskát nemkell beleillesztenni a mondatba? ha jól tudom az a pontosan.

Mellesleg a Present Perfect-es mondatot részesítem előnyben, általábana for időhatározóknál mindig pr.perf.. Persz ekivételek mindnehol vannak :)

2009. aug. 20. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az exactly mehet bele. Viszont a for nem csak present perfecttel, hanem sima múlt idővel is használható, ez is ugyanúgy helyes, csak mást fejez ki, mint a present perfectes szerkezet:


We lived here for two years. Két évig laktunk itt (de ma már nem).


-falcon-

2009. aug. 20. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!